Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin!

Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin!, Spor Haberleri.

Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin!
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 00:25
Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin!, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Türkiye Fair-Play Ödülleri'nin 40'ıncısı olan 2022 Büyük Ödülü'nü, geçen sene Altay Spor Kulübü ile anlaşmayı, alacağı ücretin şehit aileleri ile Mehmetçik Vakfı'na bağışlanması şartıyla kabul eden teknik direktör Mustafa Denizli'ye verdi.

Ödül için Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde tören düzenlendi. Denizli'ye fair-play şilti ve belgesinden oluşan ödülünü TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, TMOK Fair-Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, komisyonun ikinci başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk, başkan yardımcıları Remzi Yılmaz ve Doç. Dr. Sevim Güllü ile komite üyesi gazeteci Hasan Sarıçiçek takdim etti.

"Daha önce de bazı ödüller aldım lakin bu farklı bir ödül benim için"

Bir söylev yapan Denizli, fazla uzun yıllarının futbolun içinde, yani Türk sporunda geçtiğini belirterek, "Çünkü ben futbolun dışındaki kollarımızı da, bilhassa son yıllarda büyük başarılar kazanan voleybol, basketbol, halter, güreş, boks gibi bütün spor dallarında da sporcularımızı peşine düşüp takip ediyorum. Takdir edersiniz ama geriye doğru dönük yaşamımda bir takım ödüller aldım. Iş çalışmalarımda bunlar gayet doğal. Bu farklı bir ödül benim için." dedi.

TMOK'un bu sene kendisiyle ilgili düşüncelerini ödüle dönüştürmesinden hoşnut olduğunu aktaran Denizli, şöyle devam etti:

"Esasında benim yaptığım, her Türk vatandaşının çok rahatlıkla yapabileceği bir hadiseydi. Sonuç Olarak ben yıllardan beri formasını giydiğim kulübe geri döndüğümde, o dönem itibarıyla bir profesyonel çalışma olmasını istemedim, düşünmedim. 'Ne yapabilirim?' diye düşündüm. Senelerdir bu ülke için gözünü kırpmadan canını veren, gazi olarak hayatlarına devam eden, ayrıca şehit ailelerimiz için hem de Mehmetçik Vakfı için bu ücreti naçizane bu kurumlarımıza bağışladım. Dolayısıyla bu ödül için her dalda birçok insanımız, bir fazla sporcumuz, çalışan teknik adamımız ya da yöneticimiz namzet olabilir, bir birçok da hak eder. Neticede bir kurul var ve bir kişiyi tercih etmek zorunda. Bu sene da beni son derece mutlu eden, onurlandıran bu ödülü bana bedel gördüler. Öncelikle kendilerine teşekkürler. Diğer adayların da sonraki dönemlerde inşallah bu töreni yaşamalarını dilerim. Heyecanlıyım. Bu, maç öncesi ya da sonrasına benzeyen bir hitabe değil."

Mustafa Denizli, fair-play ödülü almasıyla sonuçlanan süreçle ilgili, "Tarihinin en fazla forma giyen futbolcusu olduğu Altay'ın başına, Spor Toto 1. Lig play-off maçları öncesi, Süper Lig'e çıkma mücadelesinde geçtim. Bu planlama başlarken, çalışmaya profesyonel manada bakmadım. Dolayısıyla kulübün benim için düşündüğü bir vergi varsa, bunu şehit ailelerine ve Mehmetçik Vakfına bağışlamasını rica ettim. Bunu gerçekleştirdik. TMOK da bu isteğimizi tavır bakımından değerlendirdi. Kendilerine teşekkür ediyorum. Tabii oysa mesleki yaşamımızda başarılar kazandığımız dönemlerde de ödüller aldık lakin bu farklı bir ödül. Yani ayrıca sportif ayrıca sportif olayların dıştan kalan bir ödül oldu." diye konuştu.

öte taraftan, komitenin 100'e yakın aday içinden Denizli'yi bu davranışı sebebiyle Fair-Play Büyük Ödülü'ne değerinde gördüğü aktarıldı.

Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Fair-Play Davranış Büyük Ödülü Mustafa Denizli'nin! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum