Evlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti

Evlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti, Gündem Haberleri.

Evlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 17:15
Evlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Okumuş ’da 1997 yılında dar gelirli vatandaşları ev sahibi yerine getirmek amacıyla dönemin Aydınlatılmış Belediye Başkanı Hüseyin Aksu öncülüğünde kurulan ve takriben 5 sene önce de Yavuzlar İnşaat Firması tarafından atama alınan kooperatif, gerginliklerin adresi haline geldi.

Öğlen saatlerinde, Yavuzlar İnşaat Firması yetkilileri Aykonut arazisi üzerinde bulunan Gökağaç Ailesi ’nin ikametlerine girmek isteyince stres yaşandı. Polis, Yavuzlar İnşaat ’ın evlere girmesi için ellerinde herhangi bir yetki belgesi olmadığı için evlerden rıza dışı karot alınmasına müsaade etmedi.

25 YILDIR EV BEKLEYEN CÜMBÜR CEMAAT HÜSRANA UĞRADI

Kendi mallarında tanıdık olmayan muamelesi gördüklerini bildiren ev sahipleri Aykonut ’tan sonra Yavuzlar Firması ’nın da kendilerini mağdur ettiğini ileri sürerek 25 yıldır konut bekleyen herkesin hüsran olduğunu ileri sürdüler.

Şu Anda de kooperatifi devralan Yavuzlar firmasının kendilerini farklı alanlara yönlendirilmiş yollarla oturdukları evlerden dahil etmemek istediğini ileri süren Gökağaç Ailesi, firmanın kendilerini gariban diye kendi topraklarındaki evlerinde oturmasına yakıştıramadıklarını bahis ettiler.

“AİLELERİN DİRENMESİ YALNIZCA VAKIT KABI”

Anlaşmayı Aykonut ’un yaptığını ve hatayı yapanın mülk sahiplerinin hatasının kendilerini bağlamadığını belirten Işyeri Yetkilisi Tevfik Yavuz, ailelerin direnmesinin sadece zaman kaybı olduğunu artık Aykonut ’un yok kendilerinin söz sahibi olduğunu belirtti.

Konut sahipleri ile Yavuzlar İnşaat Firması ’nın yetkilisi Tevfik Yavuz arasında ara sıra sert tartışmalar yaşanırken, ev sahipleri işyeri yetkililerinin hanelerine girmesine müsade vermedi.

“EVİMİZİ YIKIP BİZİ SOKAĞA ATMAK İSTİYORLAR”

Olaydan sonra izah etme yapan Ali Gökağaç, rahat gelirli olduklarını ve evlerinden çıkmaları halinde kira ödeyebilecek durumları olmadığını belirterek,

“Burada insanlar 25 yıldır ev sahibi olma hayali kuruyor. Bir fazla birey evine kavuşamadan zor koşullar aşağı ölüp gitti. Hemen sıra bize geldi. Biz direniyoruz. Mahkemeye başvurduk. Mahkeme devam etmesine rağmen şu anda dağıtılmış bahanelerle oturduğumuz evlere çürük raporu aldırıp evlerimizi yıkıp bizi sokağa atmak istiyorlar.

Bize yer gösterin diyoruz. Kimseden ses çıkmıyor. Teminat istiyoruz o da yok. Şu Anda evimizi yıkıp bizi sokağa atacaklar. Kira ödeyecek durumumuz yok. Biz evimizden, kendi topraklarımızdan atılırsak nasıl yaşayacağız” diyerek yetkililerin mağduriyetlerini gidermesini istediler.

Evlerine zorla girilmek istenen mülk sahipleri isyan etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum