Evlat nöbetindeki ailelerden CHP 'ye 'helalleşme' tepkisi

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP ’ye 'helalleşme' tepkisi, Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da bambaşka kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 811'inci gününde de sürüyor. .

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP 'ye 'helalleşme' tepkisi
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 16:21
Evlat nöbetindeki ailelerden CHP ’ye 'helalleşme' tepkisi,

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da bambaşka kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 811'inci gününde de sürüyor.

6 sene önce terör örgütü PKK göre kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan için eylem yapan baba Süleyman Aydınlatılmış, evladını CHP'nin dostu dediği HDP'den seve seve, CHP'nin “helalleşme” adımına karşı çıktı.

“Hakkımızı helal etmiyoruz”

sonuna kadar buradan kalkmayacağını andıran Süleyman Aydınlatılmış, evladının yolunu burada sonuna kadar gözleyeceğini açıklama etti. Evladının daha 15 yaşında olduğunu belirten Aydın, “15 yaşındaki çocuğun iradesi yoktur. Benim evladımı CHP'nin dostları götürdü. Lakin CHP, bir gün bile bize sahip çıkmadı. Konu HDP olduğunda susuyorlar. Azıcık ellerini vicdanlarına koysunlar. Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyada diyor oysa, ‘helalleşmeye çıkacağım.' Ben bir baba olarak, biz anne, babalar olarak hakkımızı helal etmiyoruz. Çünkü bizim çocuklarımızı, CHP'nin dostları götürdü. O yüzden hakkımızı ayrıca HDP'ye hem de CHP'ye haram ediyoruz. Hakkımız bunlara haram olsun. Biz, sonuna kadar burada mücadelemize devam edeceğiz. Devletimiz, çocuklarımız için büyük bir mücadele veriyor. İnşallah çocuklarımız için bir sonuç alırız. Çocuklarımız da sesimizi duyuyorsa oğlum, emniyet güçlerine teslim ol” dedi.

Rıdvan Kılıç
 

Evlat nöbetindeki ailelerden CHP ’ye 'helalleşme' tepkisi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum