evde masajmasaj istanbul

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da ayrı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 773'üncü gününde de sürüyor. 4 yıldır evl.

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor
Editör: 15Haber
14 Ekim 2021 - 13:05
Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor,

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da ayrı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 773'üncü gününde de sürüyor.

4 yıldır evlat hasreti çeken annelerden Ayten Elhaman, gece gündüz nöbette olduklarını kaydederek, dağda tek bir evlat kalmayana dek çaba edeceklerini söyledi. Elhaman, "Evladımı HDP alıp PKK'ya götürmüş. Ben oğlumdan vazgeçmeyeceğim. Ona sesleniyorum, beni duyuyorsan kaçıp gel burada kuvvetli devletimiz var. 32 aile evladına kavuştu, ben de sana kavuşmak istiyorum. Son nefesime değin sana ulaşmazsam burayı terk etmeyeceğim. Biz annelerin amacı evlatlarımıza kavuşmak. HDP evlatlarımızı alıp kaçırıyor. HDP'nin bir kapısı Kandil'e, diğeri ise Meclise açılıyor. Biz kendi doğal hakkımızı, evlatlarımızı istiyoruz. Getirsinler, biz onlardan bir şey istemiyoruz. Buradan mücadeleye devam ediyoruz. Evladımı almadan gitmeyeceğim" dedi.

Murat Başal
 

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum