evde masajmasaj istanbul

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, Gündem Haberleri

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, Çocuklarının terör örgütü PKK kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 771'inci gününde de sürüyor.

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
12 Ekim 2021 - 14:32
Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor,

Çocuklarının terör örgütü PKK kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 771'inci gününde de sürüyor. Oğlu Yusuf'un 17 yaşındayken Siirt'in Şirvan ilçesinde 2014 yılında terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa götürüldüğünü kaydeden Nurettin Ödümlü, 771 gündür HDP önünde eylem yaptığını söyledi.

Oğlunun kandırılarak dağa kaçırıldığını savunan ve "2014 yılının 7'nci ayında benim çocuğumu kandırarak dağa götürdüler. Ben çocuğumu istiyorum, evladımı istiyorum. Ben devletimi sevdiğim için oğlumu kaçırdılar, dağa götürdüler. Ben oğlumu almadan da bu eylemden vazgeçmeyeceğim" diyen baba Ödümlü, oğluna seslenerek, "Dön gel emniyet güçlerine teslim ol” dedi.

Sedat Irmak
 

Evlat nöbetindeki aileler çocuklarını istiyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum