Evlat nöbetindeki aileler 810 gündür çocukları için direniyor

Evlat nöbetindeki aileler 810 gündür çocukları için direniyor, Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da ayrı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 810 gününde de sür

Evlat nöbetindeki aileler 810 gündür çocukları için direniyor
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 15:53
Evlat nöbetindeki aileler 810 gündür çocukları için direniyor,

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da ayrı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 810 gününde de sürüyor.

Evlat nöbetindeki aileler, çocuklarının fotoğrafıyla HDP il binası önünde kurdukları çadırda bekleyişini sürdürürken, oğlu Diyarbakır'da 6 yıl önce terör örgütü PKK kadar kaçırılan Güzide Demir, 3 yıldır evlat mücadelesi verdiğini ve oğlu Aziz gelinceye değin eylemini sürdüreceğini söyledi.

Oğlunun 6 yıl önce terör örgütü PKK yandaşları kadar kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten anne Demir, “Ben 6 yıldır oğlumdan haber alamıyorum. Aziz, oğlum sen neredeysen gel güvenlik güçlerimize teslim ol, ben seni çok özledim ve orası senin yerinde değil gel eve" dedi.

Sedat Irmak
 

Evlat nöbetindeki aileler 810 gündür çocukları için direniyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum