Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde

Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24.

Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 11:25
Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da öbür kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattıkları oturma eylemi bin 24. gününde. Aileler bütün olumsuz şartlara, teröristlerin ve uzantılarının tehditlerine rağmen eylemlerinden vazgeçmiyor.

Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisiyken 21 Mart 2015'te terör örgütü kadar dağa kaçırılan oğlu Mehmet (22) için oturma eylemine başlayan anne İmmihan Nilifırka, oğluna teslim olması çağrısında bulundu. Evlatlarını almadan eylemlerini bırakmayacağını kaydeden anne Nilifırka, "Biz burada evlat nöbeti tutuyoruz anne ve babalar olarak. Evlatlarımız gelene dek buradan kalkmayacağız ve burayı terk etmeyeceğiz. Biz HDP ve PKK'dan yavrularımızı istiyoruz, kirli ellerini çocuklarımızın üstünden çeksinler. Madem iyi bir yerse kendi çocuklarını göndersinler. Mehmet'im beni görüyor ve duyuyorsan dön gel. Cinayet yok, sizi korkutuyorlar, teslim ol” dedi.

Murat Başal - Rıdvan Kılıç
 

Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Evlat direnişi devam ediyor, eylem bin 24. gününde haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum