evde masajmasaj istanbul

Evinde şahin besledi 19 bin TL para cezası yedi

Evinde şahin besledi 19 bin TL para cezası yedi, Doğa Koruma ve Ulusal Parklar Faziletli Şefliğine tabi koruma kontrol ekiplerinin çalışması sonucu Faziletli ilçesinde tanıdık olmayan uyruklu bir vatandaşın evinde avlanması ve beslenmesi yasaklanmış beyaz şahin olduğu tespit edil.

Evinde şahin besledi 19 bin TL para cezası yedi
Editör: 15Haber
14 Ekim 2021 - 11:02
Evinde şahin besledi 19 bin TL para cezası yedi,

Doğa Koruma ve Ulusal Parklar Faziletli Şefliğine tabi koruma kontrol ekiplerinin çalışması sonucu Faziletli ilçesinde tanıdık olmayan uyruklu bir vatandaşın evinde avlanması ve beslenmesi yasaklanmış beyaz şahin olduğu tespit edildi. Jandarma ekipleri ile birlikte evde yapılan aramada bir beyaz şahin ayaklarından bağlanmış halde bulundu. Tanıdık Olmayan uyruklu şahsa av koruma kanunu uyarınca 19 bin 154 lira yönetimle ilgili para cezası uyguladı.

Doğa Koruma ve Ulusal Parklar Erdemli Şefi Mevlüt Çetin, “Rutin yaptığımız koruma yoklama çalışması esnasında Dağlı Mahallesi Gönükara mevkisinde tanıdık olmayan uyruklu vatandaşta beyaz şahin saptama ettik. Bunu kendilerinden aldık. İdari yaptırım ve para cezası uyguladık. Kontrollerini yaptıktan sonra şahinimizi doğal ortamına her tarafta bırakacağız” dedi.

Yapılan kontrollerde beyaz şahinin sıhhat durumunun iyi olduğu, bakımının peşinde doğaya bırakılacağı öğrenildi.

Hüseyin Yıldız
 

Evinde şahin besledi 19 bin TL para cezası yedi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum