evde masajmasaj istanbul

Evde ek iş yapıp para kazanacağını sandı, 60 bin lirasından oldu

Yapılan onca uyarıya rağmen dolandırıcılar, evde ilave kazanç sağlamak isteyen vatandaşları tuzağa düşürmeye devam ediyor.

Evde ek iş yapıp para kazanacağını sandı, 60 bin lirasından oldu
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 01:54

Yapılan onca uyarıya rağmen dolandırıcılar, evde ilave kazanç sağlamak isteyen vatandaşları tuzağa düşürmeye devam ediyor. bir takım ürünlerin evden paketlenerek kazanç sağlanacağını öne süren dolandırıcılar vatandaşlardan topladıkları kapora, mahsul ve ücret adı altındaki ücretlerle ortadan kayboluyor.
Saray ilçesinde yaşayan Gülcan K. sosyal medyada dolaşırken yapılan, "Evde ek iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz" paylaşımının kurbanı oldu.

60 BİN LİRA KAPTIRDI

Takriben 60 bin lira parasını dolandırıcılara kaptıran Gülcan K. sosyal medyada gezinirken 'evde ilave iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz' diye bir paylaşım gördü. Yapılan paylaşımı inceleyerek ve altına yapılan yorumlara inanarak sosyal ağ sayfasının sahibiyle iletişime geçti. O dakikadan daha sonra ise dolandırıcıların planı işlemeye başladı.

"EVDE BONCUK İŞİ VAR" DEDİLER

Gülcan K. ’ye, evde boncuk yan yana koyma gibi bir meslek olduğunu ve bu işleri eve kargo yoluyla göndereceklerini söylediler. Dolandırıcılar, daha sonra bu işi vermeleri için 450 lira teminat bedeli, sigorta parası ve yapılan işlerin parasını yatırmak için hesap açacaklarını ve 400 lira da kart parası göndermesini istediler. Konut ekonomisine katkı maddesi karşılamak ümidiyle dolandırıcıların tuzağına düşen Gülcan K. verilen hesaba istenilen parayı yolladı. Ardından bununla da yetinmeyen dolandırıcılar telefonla iletişim kurdukları Gülcan K. ’den dağıtılmış bahanelerle mobil internet bankacılığı şifrelerini aldılar. Banka bilgilerini dolandırıcılara kaptıran Gülcan K. ve eşi telefona gelen 60 bin lira krediniz onaylandı mesajının arkasında hemencecik bankayla irtibata geçti. Gülcan K. bankadan internet bankacılığı üzerinden talep ettiğiniz krediniz onaylandı ve çekildi cevabıyla dolandırıldıklarını anladılar ve büyük şok yaşadılar.

İKİNCİ ŞOKU YAŞADILAR

Dolandırıcılarla telefonla irtibata geçen mağdur ve eşi dolandırıcıların, bunun bir prosedür olduğu verilen hesaba 60 bin lira daha yatırmaları gerektiği ve daha sonra bu paranın öteki parayla birlikte 120 bin lira olarak geri ödeneceği cevabıyla ikinci şoku yaşadılar.

Dolandırıcıların telefonu kapatması ve mağdurlarla irtibatı kesmesi üstüne Gülcan K. ve eşi elindeki ödeme dekontlarıyla birlikte Saray İlçe Güvenlik Müdürlüğüne giderek kabahat duyurusunda bulundu. Ekiplerin olayla ilgili çalışmaları sürüyor.

(İHA)

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum