"Eşlerimizi ayartıyor" diyerek bir kadını dövmüşlerdi! Adliye önünde zafer pozu veren 3 kadın yeniden yargılanacak

"Eşlerimizi ayartıyor" diyerek bir kadını dövmüşlerdi! Adliye önünde zafer pozu veren 3 kadın yeniden yargılanacak, 18 Ekim 2014'te Devrek ilçesindeki bir ortaokulda kantin işleten Şenay K.

"Eşlerimizi ayartıyor" diyerek bir kadını dövmüşlerdi! Adliye önünde zafer pozu veren 3 kadın yeniden yargılanacak
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 20:47
"Eşlerimizi ayartıyor" diyerek bir kadını dövmüşlerdi! Adliye önünde zafer pozu veren 3 kadın yeniden yargılanacak,

18 Ekim 2014'te Devrek ilçesindeki bir ortaokulda kantin işleten Şenay K. ile yanında çalışan Songül Ş., benzer kantinde takriben 6 ay çalıştıktan sonra ayrılıp Zonguldak'a taşınan Aslı U.Y.'nin eşleriyle ilişki yaşadığını iddia edip evine gitti. İki arkadaş giderken yanlarına Nejla Ç.'yi de aldı.

EVİNİ BASIP İŞKENCE ETTİLER

3 kadın iddiaya göre Aslı U.Y.'yi kurusıkı tabancayla tehdit edip, silahın kabzasıyla darbederek makasla saçını kesti. Şenay K. ve Songül Ş., Aslı U.Y.'ye eşleriyle birlikte olduğunu zor kullanarak itiraf ettirip o anları kameraya kaydetti. Şüpheliler, Aslı U.Y.'yi olayı kimseye anlatmaması için tehdit edip, iki cep telefonunu da gasbederek evden ayrıldı.

Aslı U.Y.'nin şikayeti üstüne 3 bayan hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmanın gerisinde şüpheliler hakkında 'yaralama', 'konut dokunulmazlığını ihlal', 'yağma', 'hakaret' ve 'silahla korkutma' suçlarından dava açıldı.

İDDİALARI YALANLADI

Zonguldak 1'inci Ağır Cinayet Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan sanıklardan Şenay K., "Amacımız eve zor kullanarak girmek ya da dayak atmak değildi. Bizi kendisi eve eğlence etti. 'Kocanıza sahip çıksaydınız' gibi şeyler söyledi. Benim eşimle birlikte olduğu için bunu kendime yedirememiştim. Özür bile dilemiyordu, dikleniyordu. böylece sırayla hepimiz tabanca doğrultup kendisini darbettik" dedi.

BERAAT ETMİŞLERDİ

Sanık Songül Ş. de Aslı U.Y.'nin kendilerine hakaret ettiğini anlattı. Aslı U.Y. ise sanıkların eşleriyle ilişkisi olmadığını söyleyerek iddiaları yalanladı. 22 Ekim 2015'te verilen kararda, 3 bayan hakkında toplamda 1'er yıl 8'er ay hapis cezası verildi. Hükmün açıklanmasına geri bırakıldı. 'Yağma' suçundan ise Aslı U.Y.'ye cep telefonlarının teslim edilmesi sebebiyle 3 sanık beraat etti.

ZAFER POZU GÜNDEM OLMUŞTU

Kararın ardından adliye önünde birbirlerine sarılıp verdikleri zafer pozunu sosyal medya hesaplarında paylaşarak, Beycuma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na atıfta yer alan Şenay K., Songül Ş. ve Nejla Ç.'nin, "Beycuma tatil köyünü adres gösterenlere bu da kapak olsun. Yeterli sanırım. Zonguldak Adliyesi" mesajıyla fotoğrafları, o dönem yapılan haberler de gündem oldu.

Adliye önünde zafer pozu vermişlerdi, tekrar yargılanıyorlar

YARGITAY KARARI BOZDU

Aslı U.Y., avukatı aracılığıyla karara itirazda bulundu. Yargıtay 1'inci Suç Oluşturan Dairesi, 3 bayan hakkındaki 'yağma' suçundan verilen beraat kararının bozulup ceza verilmesini talep etti. 10 Mart 2021'de bahşedilen kararın ardından, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davaya Şenay K., Songül Ş., Necla Ç. ve Aslı U.Y. katılmadı. Duruşma heyeti, sanıkların ifadesi alınması için duruşmayı erteledi.

Demirören Haber Ajansı / Gürkay Gündoğan - Son Dakika Haberleri

"Eşlerimizi ayartıyor" diyerek bir kadını dövmüşlerdi! Adliye önünde zafer pozu veren 3 kadın yeniden yargılanacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum