Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor - Haberler

Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor - Haberler, Gündem Haberleri.

Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor - Haberler
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 18:40
Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor - Haberler, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Eskişehir Valiliği, açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü yürüyüş, oturma eylemi, stant, çadır kurma, afiş, pankart asma, konser, şenlik ve festival gibi etkinliklerin 10 Mayıs itibarıyla 15 günlüğüne yasakladı. Kentte 12- 15 Mayıs tarihleri arasında müzik festivalini yapmayı planlayan organizasyon şirketi ise kararın iptali talebiyle Eskişehir İdare Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme, Eskişehir Valiliği'nin yasaklarla ilgili savunmasını alıp, başvuruyu reddetti. Organizasyon şirketi avukatı Hüseyin Akçar, mahkeme kararı sonrası 4 günlük müzik festivalinin 9 - 12 Haziran'da yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor

VALİLİK SAVUNMA YAZISI GÖNDERDİ

Eskişehir Valiliği'nden İdare Mahkemesine gönderilen savunma yazısında şunlara yer verildi;

"DEAŞ, PKK/KCK ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda ülkemiz genelinde ses getirecek eylemler hazırlığı içinde bulundukları, Anadolu Fest müzik festivalinin yapılacağı mola tesislerinde yerleşim yerlerine yakın olması, kamu güvenliği açısından tehdit oluşturabilecek birçok grubun giriş ve çıkışının denetlenemeyeceği bir bölge olması, benzer etkinlikler planlanırken gelişigüzel yer seçimi yapılması, gerekli izinlerin son güne bırakılması, daha önceki yıllarda yapılan etkinliklerde mevzuat kapsamında suç sayılan birçok fiilin tespit edilmiş olması hususları göz önünde bulundurulmadan etkinlik planlandığı, ayrıca DEAŞ terör örgütü ile ilgili istihbarı bilgi bulunduğu, 20/04/2022 tarihinde Bursa'da yapılan saldırıyı üstelenen şahısların halen yakalanamadığı göz önünde bulundurulduğunda düzenlenmek istenen etkinliğin risk taşıdığı"

ÜNLÜ İSİMLER YER ALIYOR

Festivalde, aralarında Teoman, Can Bonomo, Haluk Levent, Levent Yüksel, Emre Aydın, Hayko Cepkin, Gazapizm ve Yeni Türkü gibi sanatçıların sahne alacağı platform, karar sonrası söküldü. Festivalin yapılacağı alan tamamen boşaltıldı.

Demirören Haber Ajansı / Engin Özmen - Güncel

Eskişehir, Festival, Bursa, Terör, Güncel, Haberler

Eskişehir Valiliği'nden festival yasağı hakkında açıklama: Terör riski taşıyor - Haberler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum