Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden kış lastiği uyarısı , ESKİŞEHİR haberleri

Son Dakika ESKİŞEHİR haberleri: Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından kış lastiği kullanım zorunluluğu hakkında uyarı yapıldı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden kış lastiği uyarısı
, ESKİŞEHİR haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 14:50
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden kış lastiği uyarısı , ESKİŞEHİR haberleri, ESKİŞEHİR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından kış lastiği kullanım zorunluluğu hakkında uyarı yapıldı.
Tebliğ gereğince Eskişehir merkezi ve ilçelerinde 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren kış lastiği kullanma zorunluluğunun başladığı hatırlatıldı. Konuyla ilgili olarak yapılan düzenlemeler hakkındaki açıklamalarda ise, ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, il merkezi ve ilçelerdeki karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda kış lastiği kullanımının zorunlu olması, kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması, kamyonet, minibüs ve ticari otomobillerin tüm lastiklerinin kış lastiği olması, Eskişehir il sınırları içinde her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dönemde kış lastiği kullanımının zorunlu hale getirilmesi gerektiği duyuruldu.
Ayrıca vatandaşlara her ne kadar hususi otomobiller için kış lastiği kullanmak mevzuat gereği zorunlu olmasa da Eskişehir’in iklimi göz önünde bulundurularak kış lastiği kullanılmasının can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından önem taşıdığı hatırlatıldı.

Detaylı bir şekilde, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden kış lastiği uyarısı , ESKİŞEHİR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ESKİŞEHİR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum