Eskişehir'de ağaç katliamı

Eskişehir'de ağaç katliamı, Gündem Haberleri.

Eskişehir'de ağaç katliamı
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 17:24
Eskişehir'de ağaç katliamı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Eskişehir Odunpazarı ilçesi tarihi Odunpazarı bölgesindeki Odunpazarı Mezarlığı ile bağlı yanlamasına olan Bademlik mevkiinde yüzlerce çam ağacı, Eskişehir Orman Alan Müdürlüğü ekipleri göre kesildi.

ÇEVRECİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Şehrin merkezindeki ağaçların, yürüyüş yolu ve piknik alanı için kesildiği öne sürülürken, ağaç katliamına çevreciler tepki gösterdi. Hafta sonu ekiplerini mezarlığın bulunduğu Karapınar Mahallesi ’ne seferber eden Orman Alan Müdürlüğü, genel bakım ve yol açma çalışması başlattı. Ormanlık alanda mümkün yangınlara karşı ve genel bakım çalışması yazılmış üstelik pankart asan ekipler, mezarlık içerisindeki ağaçları keserek kamyonlara yükledi.

“RESMI OLARAK KATLİAM”

Bölgeden gelen fazla sayıda ihbar üstüne harekete geçen Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER) Başkanı Vefalı Yurtman, olayın bakım çalışması değil resmen ağaç katliamı olduğunu söyledi.

“ŞEHRİN AKCİĞERİNE HANÇER SAPLADILAR”

Takriben 8 hektarlık alanda ağaçların kesilmesiyle şehrin akciğerine hançer sapladıklarını ifade eden Yurtman, “Karapınar Mahallesi ’nde ikamet eden onlarca vatandaşımızdan aynı ihbarı aldık. Çalışmanın başlatıldığı mezarlıktaki yüzlerce ağacın kesildiğine şahit olduk. Genel bakım çalışması adı aşağı ağaçların kesilmesine bir manâ veremedik.

Halkı fidan dikmek için bilinçlendiren, çağrıda yer alan Orman Bölge Müdürlüğü çalışma değil, ağaç katliamı yapıyor. Ağaçlar korunması gerekirken kesilip, kamyonlarla götürülüyor. Kabristan içerisinde zaten yürüyüş yolu mevcut. Genç ağaçlar köklerinden ayrılıyor” diye karşı çıktı.

Eskişehir'de ağaç katliamı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Eskişehir'de ağaç katliamı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum