Eskişehir'de 15 gün her şey yasak!

Eskişehir'de 15 gün her şey yasak!, Gündem Haberleri.

Eskişehir'de 15 gün her şey yasak!
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:23
Eskişehir'de 15 gün her şey yasak!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

“LGBTİ dernekleri, benzeri oluşumlar ve gruplar kadar bu ayın sonunda iftihar yürüyüşü adı aşağıda faaliyetler yerine getirmek istendiği”ni mazeret belirten Eskişehir Valiliği, genel asayişin sağlanması için yürüyüş, oturma eylemi, stant ve çadır kurma gibi kamuya açık alanlarda etkinlerin 15 gün yasaklandığını duyurdu.

Yasaklanmış kararı toplanma ve toplanma teşebbüsünde katılmak, basın açıklaması, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi, şenlik, karnaval vb. şeyleri kapsıyor.

Eskişehir ’de geçen yıl 1 Temmuzda izinsiz olarak LGBT iftihar haftası yürüyüşü yapmak isteyen, biri avukat 20 kişi, polis kadar gözaltına alınmıştı.

Eskişehir'de 15 gün her şey yasak!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Eskişehir'de 15 gün her şey yasak! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum