Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış, Gündem Haberleri.

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 13:05
Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çumra ilçesi Bakkalbaşı Mahallesi ’nde ikamet eden Merve Küçüktekin ’in evine 19 Haziran ’da  gelen ayrıldığı nişanlısı Sabit Türk, ‘Su saatine bakacağız abla ’ diyerek kapıyı açtırdı.

Sabit Türk, pet şişe içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin ’e fırlattı. Yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Büyük Kasaba Hastanesi ’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olay sonrası otomobiliyle kaçan Türk, İzmir ’deki birliğine dönerken, Ilgın ilçesinde polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Türk, emniyetteki işlemlerinin arkasında sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘mahsus yaralama ’ suçundan tutuklandı.

‘SIVIYI ARABA PARÇASI TEMİZLEMEK İÇİN KULLANIYORDUM ’

Kimyasal maddeyi, aracını temizlemede kullandığını öne süren Değişmez Türk, savcılıktaki ifadesinde, “Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var gel barışalım ’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Ben de bunun üzerine çantamda yer alan sıvıyı Merve ’nin yüzüne içten fırlattım. Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle durum yerinden kaçtım. Aracıma binip İzmir ’de yer alan birliğime doğru yola çıktım. Kolluk ekipleri beni Ilgın ilçesinde yakaladı. Bu şekilde hasar vereceğini bilmiyordum. Ben genel olarak sırt çantamla gezerim. Sırt çantamdaki bu sıvıyı arabamı temizlemek için kullanıyordum. Aracımın temizliği konusunda titizim” dedi.

Sabit Türk ’ün, olaydan 1 günü önce, Merve Küçüktekin ’in çalıştığı markete gitgide artarak, keşif yaptığı ortaya çıktı. İş yerinin emniyet kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde Türk ’ün, Küçüktekin ’in çalıştığı markete artan bir şekilde gözlem yaptığı görülüyor.

‘CANAVARCA HİSLE EYLEME YÖNELİYOR ’

Merve Küçüktekin ’in avukatı Aycan Ceylan, görüntülerin, Sabit Türk ’ün olayı planlayarak canavarca hisle gerçekleştirdiğini gösterdiğini savundu.

Ceylan, ”Merve Küçüktekin ile agresif arasındaki ilişki takriben 2 senedir süregelen bir tanışıklığa dayanmaktaydı. 3 aylık bir nişanlık olmuştu, kısa süren bir nişanlılık. Saldırganın, Merve ’ye yönelen eylemleri sistematik bir şekilde devam ediyordu hatta bu konuda bizim daha önceki şikayetlerimiz de tekrar benzer şekilde mevcuttu, uzaklaşma kararı aldırmıştık. Ne eyvah ancak caydırıcı olmadı bu yaptırımlar. Müvekkilin hayatı tehlikeye atacak şekilde canavarca hisle bir eyleme yöneliyor” diye konuştu.

‘HAKSIZ TAKRİK LAF KONUSU DEĞİL ’

Değişmez Türk ’ün, ifadesinde, olayı ‘haksız tahrik ’ aşağı gerçekleştirdiğini söylediğini hatırlatan Ceylan,

“Olaydan 1 gün önce Merve ’nin çalıştığı meslek yerine geliyor. Etrafını teftiş ediyor. Kamera kayıtları bize ulaştı. Biz anında bu gösterme dosyaya sunduk. Bu eylemin zaten tasarlanarak yapıldığı açık açık ortada. Müvekkilime karşı canavarca bir his gütmüş. İş yerine gelip etrafta gezinmiş, alışveriş yapıyor gibi gözükmek istemiş.

Nedense bir gün ardından da bu eylem gerçekleştiriliyor. Saldırganın verdiği ifadenin aksine herhangi bir haksız tahrik, herhangi bir takdir indirim sebebi ve bir pişmanlık da söz konusu yok. Kişi bunu kafasına koymuş, yerleştirmiş, kurumuş, kurgulamış ve canavarca bir hisle gelip acımadan Merve ’yi az kalsın katletmeye çalışmıştır” dedi.

MERVE ’NİN SAĞLIĞI İYİ

Merve Küçüktekin ’in sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyen avukat Ceylan, “Merve ’nin tedavisi devam ediyor. Hâlâ müşahede altında. Vücudunun belli bölgelerinde özellikle yaşamsal tehlike arz eden bölgelerinde 1 ’inci ve 2 ’nci derece yanıklar olmakta. Yüzü ve vücudunda hâlâ sargıları mevcut” diye konuştu. (DHA)

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde fırlatmıştı; 1 gün önce keşif yapmış haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum