Eski kayınpeder katliamında ölü sayısı 5 'e yükseldi

Eski kayınpeder katliamında ölü sayısı 5 ’e yükseldi, Olay, merkeze tabi Çıkrık beldesinde geçtiğimiz 6 Kasım da meydana geldi.

Eski kayınpeder katliamında ölü sayısı 5 'e yükseldi
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 12:04
Eski kayınpeder katliamında ölü sayısı 5 ’e yükseldi,

Olay, merkeze tabi Çıkrık beldesinde geçtiğimiz 6 Kasım da meydana geldi. Edinilen bilgilere kadar, Yusuf ve Fatma Mercan çifti 5 takvim bir evliliğin ardındaki takriben 3 sene önce boşandı.

Boşanan çiftin 2 çocuğunun velayeti ise anne Fatma Mercan'a verildi. 6 Kasım günü Yusuf Mercan çocuklarını görünüm izninde alıp birlikte vakit geçirdikten daha sonra, eski eşine bırakmak için aile üyeleri ile birlikte Çıkrık beldesine geldi.

Çocukları eski eşine veren Yusuf Mercan sözde, dönüş yolunda beldedeki meydanda eski kayınpederi İsmail Kınçak ile karşılaştı. Burada taraflar aralarında çocuk görme meselesi ve geçmişte alınan borç paraya karşılık verilen senedin icraya konulması meselesi yüzünden tartışma yaşandı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne cinnet getiren Kınçak güya, belindeki tabancayı çıkararak otomobilin kapılarını açıp içeri kurşun yağdırdı.

Olayda vasıta içerisinde yer alan ve Kınçak'ın tabancasından çıkan mermilerin isabet ettiği eski güvey Yusuf Mercan ağır yaralanırken, baba Mevlüt, anne Şefika ve kız kardeşi Hatice Mercan ile anneannesi Hanife Mutlu kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti.

Ölü sayısı dokuz gün sonra 5'e yükseldi

Olaydan dokuz gün daha sonra saldırıda kafasına ve bacağına isabet eden kurşunlarlar vurularak ağır yaralanan Yusuf Mercan, tedavi gördüğü Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde sabaha karşı hayatını kaybetti. Mercan'ın ölümü ile olayda ölü sayısı 5'e yükseldi. Hayatını kaybeden Mercan'ın cenaze namazı Çıkrık Belde Mezarlığı'nda gerçekleştirilen cenaze töreninin gerisinde katliamda hayatını kaybeden diğer 3 aile üyesinin yanında toprağa verildi.

“Daha evvelden böyle olaylar yaşamıyorduk”

Mercan'ın hayatını kaybetmesinin ardından duyduğu üzüntüyü dile getiren Çıkrık Belediye Başkanı Recep Küçükkayar, olayın şokunu halen atlatamadıklarını ifade etti. Küçükkayar, “Azıcık ısınmıştık, bu cenazenin öldüğünü de öğrenmiş olduk fazla üzgünüz. Daha evvelden böyle olaylar yaşamıyorduk. Kasabamız gayet sakindi. Gerçekte çok üzgünüz bir aile yok oldu. Şoku atlatmadan hemen ikinci şok geldi. Çocuk da öldü, vefat etti. Allah rahmet eylesin fazla üzgünüz yani” dedi.

Gökten Ceylan
 

Eski kayınpeder katliamında ölü sayısı 5 ’e yükseldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum