evde masajmasaj istanbul

Eski eşini öldürüp tandırda yakan kadın: 'Tüfeği şakağına dayadı, tetiği zorla bana çektirdi'

Olay 23 Ekim 2020 tarihinde Senirkent ilçesine tabi Akkeçili köyünde meydana geldi.

Eski eşini öldürüp tandırda yakan kadın: 'Tüfeği şakağına dayadı, tetiği zorla bana çektirdi'
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 15:05

Olay 23 Ekim 2020 tarihinde Senirkent ilçesine tabi Akkeçili köyünde meydana geldi. 3 çocuk annesi Emel Gür(40) ile boşandıktan sonra imam nikahlı olarak birlikte yaşamış Ramazan Yılmaz(45) arasında kavga çıktı. Gür, ağız dalaşı esnasında Ramazan Yılmaz'ı tüfekle vurarak öldürdü, cesedini de evin altındaki tandırda yaktı.

Canice, bir zaman babasından haber alamayan çiftin Antalya'da yaşayan oğlunun köye gelmesiyle ortaya çıktı. İhbar üzerine köye gelen jandarma ekipleri, Yılmaz'ın yanmış cesedini tandırda buldu. Jandarma göre gözaltına alınan Emel Gür, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanacak

Cinayetin ardındaki Emel Gür hakkında hazırlanan iddianame Isparta 3'üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde kabul edildi. İddianamede Emel Gür hakkında ‘kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Gür, iddianamedeki ifadesinde, Ramazan Yılmaz'la boşandıktan bir ay sonradan kendisini korkutma ederek, Antalya'dan Akkeçili köyündeki evine her tarafta getirdiğini ve imam nikahlı olarak yaşamaya devam ettiklerini söyledi.

“Av tüfeği ile kolumdan tutup kaldırdı”

Emel Gür, ilk başlarda Ramazan Yılmaz ile aralarının iyi olduğunu daha sonra kavgalarının şiddetlendiğini ve kendisini dövmeye başladığını belirtti. Yılmaz'ı bir kadınla mesajlaşırken yakaladığını bildiren Gür, eski eşinin geceleri o kadının adını sayıklamasından dolayı kavgalarının daha da şiddetlendiğini anlattı. 22 Ekim 2020 tarihinde imam nikahlı eşinin eve alkollü ve geç geldiğini söyleyen Gür, eski eşiyle tartışma etmelerinden dolayı o gece uyuyamadığını, 23 Ekim sabahı Yılmaz'ın kendisini av tüfeği ile kolundan tutup, kaldırdığını, sonra davetli odasına götürdüğünü söyledi. Gür, odada Ramazan Yılmaz'ın av tüfeğini sol şakağına dayayarak, ‘ben kendimi öldüreceğim ben ölünce seni sorumlu tutacaklar, sen de yanacaksın' biçiminde sözler söylediğini açıklama etti.

“Tetiği bana çektirdi”

Tüfeğin namlusunun Yılmaz'ın şakağındayken, kendi sağ elini, sağ sinyâl parmağıyla tutarak, namlunun üstüne koydurttuğunu ve tetiği çektirdiğini iddia eden Gür, evdeki oğlunun bu olayı gördüğünü ileri sürdü. Ramazan Yılmaz'ın tüfekle vurulmasının arkasından kafasının yatak odasının eşiğine gelecek şekilde düştüğünü ve kan aktığını gösteren Gür, çocuklarının yurda gitmesini istememesi üzerine Ramazan'ın kendisine daha önce söylediği ‘bir gün başımı alıp gideceğim' sözünü hatırlayarak, cesedi ortadan kaldırma düşüncesinin aklına geldiğini, cesedi kolundan tutarak, tek başına önce bahçeye daha sonra da evin altındaki tandır fırınına bölümüne götürdüğünü anlattı.

“Kan bulaşan eşyalarla cesedi tandırda yaktım”

Emel Gür, daha sonra evde kan izleri olan yerleri temizlediğini, kan bulaşan halı ve diğer eşyaları yanmakta olan cesedin üzerine attığını ve tandırın üzerini saçla kapatarak yaktığını belirterek, cesedi yaktığını evdeki ufak oğluna anlattığından bahsetti. Evdeki kızının olaydan haberi olmadığını açıklayan Gür, Ramazan Yılmaz'a ait cep telefonunu ‘intihar etti' düşüncesi için Eğirdir Gölü'ne attığını söyledi.

“Vücut kokusunu bastırmak için plastik çaput yaktım”

Eve geri döndüğünde Ramazan Yılmaz'ın cesedinin tandırda yanmaya devam ettiğini, nadiren paspas ve battaniyeler ile ateşi beslediğini kaydeden Gür, karoser kokusunu bastırmak için ateşe plastik mendil atarak yaktığını ifade etti. Gece saatlerinde cesedi çuvala hazırlamak için uyandığında büyük oğlunun eve geldiğini ve babasın ulaşamadığını söylediğini belirten Emel Gür, oğluna da olay anlattığından bahsetti.

Emel Gür'ün Isparta 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Ali Serkan Aygün
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum