Eski ABD Başkanı Trump 'ın danışmanı Bannon, FBI'a teslim oldu

Eski ABD Başkanı Trump ’ın danışmanı Bannon, FBI'a teslim oldu, Geçtiğimiz hafta eski ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon, 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskına ilişkin açıklama vermeyi ve 6 Ocak baskına ilişkin soruşturmayı yürüten Meclis komitesine belge su.

Eski ABD Başkanı Trump 'ın danışmanı Bannon, FBI'a teslim oldu
Editör: 15Haber
15 Kasım 2021 - 20:51
Eski ABD Başkanı Trump ’ın danışmanı Bannon, FBI'a teslim oldu,

Geçtiğimiz hafta eski ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon, 6 Ocak'ta düzenlenen Kongre baskına ilişkin açıklama vermeyi ve 6 Ocak baskına ilişkin soruşturmayı yürüten Meclis komitesine belge sunmayı reddetmesi nedeniyle Kongre kadar saygısızlıkla suçlanmıştı. ABD Adalet Bakanlığı kadar yapılan açıklamada, bu faaliyetlerin her birinin cezasının asgari 30 gün ile en fazla 1 yıl hapis olduğu belirtilmişti. Son suçlamaların ardından 67 yaşındaki Bannon, ABD Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) teslim oldu. FBI'ın Washington DC'deki saha ofisine gelen Bannon, binaya girmeden önce sosyal ağ üzerinden canlı yayında destekçilerine seslenerek, "Kimsenin her gün yaptığımız şeylerden gözünü ayırmasını istemiyorum, Hispanikler ve Afrikalı Amerikalılar yanımıza geliyor. Biden rejimini deviriyoruz. Odaklanmanızı ve mesaja emrindeki kalmanızı istiyorum" ifadelerini kullandı.

Eski ABD Başkanı Trump ’ın danışmanı Bannon, FBI'a teslim oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum