Eşinin tedavisi için geldiği Isparta 'da 100 bin lirası dolandırıldı

Eşinin tedavisi için geldiği Isparta ’da 100 bin lirası dolandırıldı, 68 yaşındaki Osman Şahin rahatsız olan eşinin tedavisi için Antalya'dan Isparta'ya gelerek kendisini hekim olarak tanıtan ve yardım edeceğini söyleyen bir birey tarafından 100 bin lira dolandırıldı.

Eşinin tedavisi için geldiği Isparta 'da 100 bin lirası dolandırıldı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 11:46
Eşinin tedavisi için geldiği Isparta ’da 100 bin lirası dolandırıldı,

68 yaşındaki Osman Şahin rahatsız olan eşinin tedavisi için Antalya'dan Isparta'ya gelerek kendisini hekim olarak tanıtan ve yardım edeceğini söyleyen bir birey tarafından 100 bin lira dolandırıldı. Yaşanan olay öncesi Osman Şahin ile buluşan şahıs akşam saatlerinde Şahin'i bir otele yerleştirerek 125 TL ödeme yaptı. O anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Ertesi gün Osman Şahin'in yanında takriben 100 bin lira olduğunu öğrenen şahıs, paranın çalınma ihtimaline karşısında bankaya yatırılması gerektiğini söyledi. Osman Şahin bunun üzerine özel bir bankadan kendi adına hesap açtırdı, 100 bin lirayı hesaba yatırdı. Osman Şahin hesap açtırırken kullandığı numaraya ait sim kartı ise şahsa verdi. Kişi, sim kart üzerinden internet bankacılığı aracılığıyla Osman Şahin'in 100 bin lirasını kendi hesabına gönderdi. Paranın bankaya yatırıldığını sanan Osman Şahin peşinde her yerde otele döndü. Dolandırıldığını ise bankanın kendisini araması sonrası öğrendi.

Osman Şahin “Eşim rahatsız olduğu için kan takviyesine ihtiyacı vardı. Bunu duyan dolandırıcı ben Norveç'te doktorum, yeğenim Isparta'da yaşıyor size tezgâhtar olacak dedi. Biz de Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesinde buluştuk, büyük kasaba merkezine geçtik üstünde para varsa çalınmasın diye bana bankada hesap açmamı istedi. Üzerimde 100 bin TL peşin para para vardı. Bankada hesabımızı açtık parayı yatırdık, sonradan benden sim kartımı istedi, sim kartımı kendi telefonuna takarak benim hesaptan kendi hesabına transfer etti” dedi.

DOLANDIRILDIĞINI İSE BANKANIN KENDİSİNİ ARAMASI SONRASI ÖĞRENDİ

Kendisine destek ettiğini sandığı kişi göre akşamüstü dolandırıldığını anlayan Şahin “Akşamüzeri beni bankadan aradılar. Osman Bey sizin bankada yüklü miktarda paranız vardı şu an gözükmüyor deyince birazcık durakladıktan sonra otelde bulunan çocuğa telefonumu gösterdim çocuk telefonuma baktıktan daha sonra amca senin hesabına 100 bin TL giriş olmuş lakin o para çekilmiş deyince hemen bankayı aradık banka kartımızı ve sim kartımızı iptal ettirdik, daha sonra ben korktum daha sonra emniyeti aradık polisler otele gelip sorular sorduktan sonradan bizi emniyete götürdü orada davacı oldum. Toplam 100 bin liram gitti. Fazla mağdurum” dedi.

“PARAYI GETİRSİNLER ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM”

Osman Şahin son olarak dolandırıcılara seslenip, parayı getirmeleri halinde davacı olmayacağını belirterek, “Zaten fazla mağdur oldum gelsinler mahkemede uğraşmayalım başkalarında canını yakmasınlar. Ben çok mağdur oldum yıkıldım, bütün birikimim 100 bin liram gitti. Allah kimsenin başına vermesin. Eşim yanık hastası o paraya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Muhammed Enes Yapalıkan

 

 

Eşinin tedavisi için geldiği Isparta ’da 100 bin lirası dolandırıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum