Eşini 28 bıçak darbesiyle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Eşini 28 bıçak darbesiyle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi, Küçükçekmece'de kendisini aldattığını düşündüğü eşi Sıdıka Üner'i 28 bıçak darbesi ile öldüren Mehmet Üner'in yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Eşini 28 bıçak darbesiyle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 11:58
Eşini 28 bıçak darbesiyle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi,

Küçükçekmece'de kendisini aldattığını düşündüğü eşi Sıdıka Üner'i 28 bıçak darbesi ile öldüren Mehmet Üner'in yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Bakırköy 5'inci Ağır Canice Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu davalı Mehmet Üner ses ve görünüm bilişim sistemi (SEGBİS) ile hazır edildi. Duruşmaya taraf avukatları da katıldı.

“Ben yengemi biriyle görmedim”

Duruşmada şahit olarak dinlenen Mehmet Üner'in kardeşi Turan Üner, “Eşiyle ağabeyimin araları 1 senedir bozuktu. Nedenini tamamen bilmiyorum. Yengemin annesi son 6 aydır yanlarındaydı. O ara onların kavgaları da derinleşti. Annesi kızının tarafını tutuyordu. Ağabeyim bana yengemin kendisini aldattığından şüphelendiğini söyledi. Bana ‘yengenizi takip edin, hareketlerine bakın' dedi. Yengem bizim oralı diye takip etmedim. Kimseyle de görmedim. Ağabeyim bana yengemi diğer bir erkekle gördüğünü söyledi. Ben de ‘madem gördün niye müdahale etmedin, gidip o muydu diye niye bakmadın' dedim. Evlendiklerinde araları iyiydi. Çocukları olmuyordu. Ama ben yengemi biriyle görmedim” dedi.


Laf bölge davalı Mehmet Üner ise “Kardeşim korktuğu için doğru beyanda bulunmamaktadır” dedi.

“Sanığın aldatma öyküsü çürümüştür”


Söz verilen müşteki avukatı ise “Sanık kardeşinin karısını başka bir erkekle görüp kendisini aradığını söylemiştir. Bu celsede tanığın beyanlarından anlaşıldığı üzere, sanığın aldatma öyküsü çürümüştür. Sanığın suçtan kurtulma ve hileli tahrikten yararlanmaya karşın savunmasının kabul edilmemesini istiyoruz” şeklinde beyanda bulundu.
Baştan söz bahşedilen tanık Turan Üner, “Ben yengemi diğer bir erkekle gördüm gibi bir şey söylemedim” dedi.
Tanık beyanının gerisinde duruşma ara kararını açıkladı. Duruşma heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 Ekim 2020 tarihinde Küçükçekmece'de meydana gelen durum anlatılmıştı. İddianamede, olay günü ihbar üstüne polis ekiplerinin cinayetin işlendiği eve gittikleri ve burada sanık Mehmet Üner'in eşini öldürdüğünü ifade ettiği aktarılmıştı. öte taraftan sanık Üner'in elindeki bıçağın ortalama 15 santim olduğu da iddianamede belirtilmişti. Maktul Sıdıka Üner'in yapılan muayenesinde 28 adet kesici-delici alet yarası saptama edildiği de iddianamede açıklanmıştı. İddianamede davalı Üner'in ‘eşi kasıtlı olarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılması talep edilmişti.

Melike İnal
 

Eşini 28 bıçak darbesiyle öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum