evde masajmasaj istanbul

Esenyurt'ta taksi terörü vatandaşları canından bezdirdi

Son günlerde çoğu kez karşılaştığımız taksici terörüne bir yenisi daha eklendi.

Esenyurt'ta taksi terörü vatandaşları canından bezdirdi
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 10:55

Son günlerde çoğu kez karşılaştığımız taksici terörüne bir yenisi daha eklendi. Esenyurt'ta aynı gün içerisinde yaşanan iki olayda, taksicilerin vatandaşlara yaşatmış olduğu mağduriyet kameralara yansıdı. İlk görüntüde Beylikdüzü'nde bulunan AVM'ye gitmek için taksiye binen bir üniversite öğrencisi, kısa uzaklık gideceği için taksiden indirilmeye çalışıldığı görüldü. Görüntülerin devamında taksiciye tepki göstermek için telefonu ile video çeken genç, taksici tarafında sözlü ve bedensel saldırıya uğradı. İkinci görüntüde ise bir vatandaşın gideceği mesafeyi beğenmeyen taksici, başkalaşım saati olduğunu söyleyerek yolcuyu edinmek istemediği kaydedildi. Duruma sinirlenen vatandaş ise taksiciye bağırarak tepkisini gösterdi.

"Ben istediğim yolcuyu alırım, istemediğimi almam"

Taksicinin sözlü ve maddi saldırısına uğrayan Burak Can L., “Ben evimden çıkarak bir taksiye bindim. Bir arkadaşımı alıp Beylikdüzü'de bulunan bir AVM'ye gitmek istiyordum. İlk önce taksici beni arabaya davet etti ve yolda nereye gideceğimi sordu. Gideceğim mesafeyi beğenmeyince ise bana çok trafik olduğunu ve oraya uğramayacağını söyledi. Ben de ‘neden gidemeyeceksin oysa her yerde trafik var, ben bindim artık gitmeni istiyorum' dedim. Bu sözlerime sinirlenen taksici ben istediğim yolcuyu alırım, istemediğimi almam diyerek bana bağırmaya başladı. Bir süre beni küfürler ile sözlü taciz edince ben de duruma tepki kullanmak için telefonum ile video çekmeye başladım. Videoya çektiğimi görünce sustu ve arabadan indi. Video çektiğim için bana bir şey yapabileceği aklıma gelmezdi lakin bir zaman sonra arabanın kapısını açarak zor kullanarak elimden telefonumu aldı. sonradan beni taksiden indirmedi, zor kullanarak beni içeride tuttu. Gitmem gerektiğini söyledim lakin söylediklerime aldırmadı. İçeride bulunduğum süreçte bana bağırıyordu. Beni, ‘O videoyu sileceksin, benimle uğraşma seninle fazla kötü uğraşırım' diyerek o süreçte tehdit ediyordu. Sonradan çevredeki vatandaşlar bana yardıma geldi ve öteki kapıdan inerek bir bakkala girdim. Peşimden geldi ve orada da tehditlerine devam etti. Ben de bundan böyle dayanamayarak polisi aradım ve biraz panikleyerek taksiye binip gitti. Taksicilerin bu şekilde vatandaşlara sorun oluşturması artık fazla fena bir hal aldı. Yetkililerin duruma bir lahza önce müdahale etmesini istiyorum” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Hakan Polat - Erdal Can İçelli

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum