evde masajmasaj istanbul

Esenyurt'ta şarja takılan cep telefonu patladı, yangın çıktı

Edinilen bilgiye takriben Esenyurt Kıraç'ta Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi'nde bulunan 4 katlı bir binanın çatı katında saat 15.30 sıralarında yangın çıktı.

Esenyurt'ta şarja takılan cep telefonu patladı, yangın çıktı
Editör: 15Haber
06 Ekim 2021 - 17:23

Edinilen bilgiye takriben Esenyurt Kıraç'ta Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi'nde bulunan 4 katlı bir binanın çatı katında saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Evde bulunan bayan telefonu şarja taktı. Bir süre daha sonra bataryanın pozitif ısınmasıyla telefon patladı ve evde yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyürken, kadın yangını söndürmeye çalıştı ama çabası yeterli olmayınca bayan oğlunu da alarak can havliyle dışarı kaçtı. Çatı katını alevler sararken, binadan yükselen dumanlar kilometrelerce uzaklıktan bile görüldü. İhbar üstüne durum yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba harcadı. Paniğe de neden olan yangın itfaiye ekiplerinin bir saat süren çalışması sonucu söndürüldü. Dumandan etkilenen anne ile oğlu ise kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı. Anne ve oğlunun sağlık durumu durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kadının dayısı Mustafa Gökmen, "Evde otururlarken telefonu şarja takmışlar, bir anda patlama olmuş. Yangını söndürmeye çalışmışlar fakat yangın kontrolden çıkmış. Ardından yeğenim ve oğlu kendilerini açık havada atmışlar. Onlar sadece dumandan etkilendiler" dedi.

Hakan Polat - Erdal Can İçelli
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum