Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi, Esenyurt'ta 19 blok ve 3 bin 860 hanenin olduğu sitenin sakinleri sabah kalktıklarında doğal gazın kesik olduğunu fark etti.

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 00:07
Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi,

Esenyurt'ta 19 blok ve 3 bin 860 hanenin olduğu sitenin sakinleri sabah kalktıklarında doğal gazın kesik olduğunu fark etti. Durumu site yönetimine sorduklarında ise site borcu yüzünden doğal gazın kesildiğini öğrendi. Havaların soğuduğu günlerde doğal gazsız kalan site sakinleri mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi

"SOĞUKTA ÜŞÜYORLAR"

Site sakinlerinden Mesut Baykal, "Bugün sabahleyin doğal gazımızın kesildiğini anladık. Ocağı açtığımızda hiçbir şekilde çalışmıyor. Sıcak suyumuzun olmadığını fark ettik ve ardından hiçbir şekilde ısınma ile alakalı maalesef çalışmadığını gördük. Burada yaklaşık 4 bin hane halkı mağdur durumda. Soğukta üşüyorlar. Burada önemli bir mağduriyet var. İGDAŞ bizim sitemizin ödenmeyen borçlar yüzünden kesildiğini söyledi. Baskı bir dönemden geçiyoruz, ırk borcunu ödeyemiyorlar fakat insanların bu mağduriyeti yaşaması ne dek doğru" dedi."CÜMBÜR CEMAAT MAĞDUR"Site içerisinde esnaflık yapan Ali Akçiçek, "Buradaki durum site yönetimimizin İGDAŞ'a olan borcundan dolayı. İGDAŞ esas hattan doğalgazı kesmiş. Burada bir fazla esnaf ve daireler yönetime tabi yok doğrudan doğruya İGDAŞ'a ast olarak faturalarımızı ödüyoruz. Ama ana hattan kesildiği için bütün siteyi zor durumda bıraktı. Doğal gaz sabahtan beri değil. Burada esnafım dükkanım 24 saattir kapalı. Yarın sabahleyin 200 karakter yemek yemek vermem gerekecek sabahleyin ne yapacağımı düşünüyorum. Ufak çocuğu olanlar var, hastalığı olanlar var, yaşlısı olanlar var. Tüm ahali zor durumda hemen" diye konuştu.

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi

"BU BİR ZULÜMDÜR"

Site idare heyeti başkanı Galibiyet Tura, "İGDAŞ'tan uzun vadeli borç yapılandırması istedik. Çok şükür bugüne değin yapmış olduğumuz yapılandırmaları yerinde ve gününde ödeme yaptık. Geçmiş olduğumuz pandemiden nedeniyle burada yaşamış site sakinleri işlerini kaybetti. Mekanları kapananlar oldu. Bizler de site sakinlerimize asistan olduk. Evet, site sakinlerinden bizlere borcu olanlar var. şu anda borcu olmayan site sakinlerimiz pek zor durumda ki, biz oradaki yetkili kişiye söyledik. 15 bin şahsiyet site içerisinde yapılan bir zulümdür. Biz pazartesi günü ödeme vaadinde bulunduk. Bir kısmının ödemesini yaptık, bir kısmının ödemesi de bugün olacaktı. Pazartesi ödeme yapamadığımız için bugün bilinçli olarak gaz kesildi. Sıhhat çalışanlarımız var. 'Sayın başkanım diyor kovid hastasının yanından geldim duş almam gerekiyor fakat gazlar kesik suyumuz yok' diyor" şeklinde konuştu.

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi

Demirören Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Esenyurt'ta fatura borcu nedeniyle 15 bin nüfuslu sitenin doğal gazı kesildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum