Esenyurt 'ta ev almak isterken 20 bin lira dolandırıldı iddiası

Esenyurt ’ta ev almak isterken 20 bin lira dolandırıldı iddiası, Olay, geçtiğimiz ay Esenyurt'ta yaşandı.

Esenyurt 'ta ev almak isterken 20 bin lira dolandırıldı iddiası
Editör: 15Haber
17 Kasım 2021 - 09:47
Esenyurt ’ta ev almak isterken 20 bin lira dolandırıldı iddiası,

Olay, geçtiğimiz ay Esenyurt'ta yaşandı. İddiaya tarafından Emine Polat isimli kadın Üçevler Mahallesi'nde görüp beğendiği ev için bir emlakçı firmasıyla anlaştı. Evi ekspertize deha belirten Polat, 20 bin lirayı emlak firmasına verdi. Tapu işlemlerini yapmaya gittikleri gün Polat'a bir sunan satıcılar askıya alma teklifinde bulundu. Yaşanan ertelemenin uzaması sonrası satın edinmek istediği eve giden Polat, evde bir başkasının oturduğunu fark etti. Olaydan sonra Polat, emlak ofisine artan bir şekilde satıcılar ile tartıştı. İddiaya kadar Polat istemesine rağmen kaparo olarak verdiği 20 bin lira kendisine iade edilmedi ve hakaret edildi. Olaydan sonra mağdur kadın savcılığa gitgide artarak kabahat duyurusunda bulundu. Olayla ilgili soruşturma devam ettiği öğrenildi.

Yaşanan olayları anlatan Polat, emlak şirketine gidip kontrat yaptıklarını ve kaparo olarak kendisinden 20 bin lira alındığını belirterek, “ Evi başkasına sattıklarını öğrendim. 8 ay her tarafında beni oyaladılar. Eve bir gittim İranlı bir kadına satmışlar evi. Ofislerine gittim diğer bir emlakçı satmış bizim haberimiz değil diyorlar. Ben ofislerine gittim paramı iade edin dedim. 215 bin liraydı aldığım daire 20 bin lira kaparo verdim. Bunların kendi savunmaları ise sen tapuya gelmedin biz tapuya uygulama yaptık hizmet bedelini alırız içinden diyorlar. Tamamlanmış hizmet bedelini alın diyorum. Bana bir mesaj göndermişler tapu başvurusu yaptık diye. Onu da bilenlere gösteriyorum onlarda bunun orijinal bir görüş olmadığını söylüyorlar” dedi.

“İnternette aynı firma hakkında birçok şikayet var”

Evi yapan firma ile görüştüğünü de söyleyen Polat, “ Dava açtım. Savcılığa kaliteli üçkâğıt kabahat duyurusunda bulundum. Noter'den uyarı çektirdim. Hiçbir şekilde umurlarında yok. Ofislerinde beklerken darp edildim bir çalışanları tarafından. İnternetten araştırdığım kadarıyla benzer işyeri hakkında çoğu şikayet var. Beni oyalamaya çalışıyorlar. Aralıksız oyalama derdindeler. Biz müteahhitte parayı verdim dedim. Müteahhitle de konuştum o da ben tapu vermeden asla böyle bir şey istek etmem diyor” diye konuştu.

Esenyurt ’ta ev almak isterken 20 bin lira dolandırıldı iddiası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum