evde masajmasaj istanbul

Esenler'de yangında can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Esenler'de yangında can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı, Esenler'de dün saat 15.30 sıralarında bir binanın girişinde bulunan elektrik saatlerinde çıkan yangın kısa sürede büyümüş üst katları duman kaplamıştı.

Esenler'de yangında can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 15:51
Esenler'de yangında can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı,

Esenler'de dün saat 15.30 sıralarında bir binanın girişinde bulunan elektrik saatlerinde çıkan yangın kısa sürede büyümüş üst katları duman kaplamıştı. Paniğe niçin olan yangında cama çıkan kişiler, sokakta bulunan vatandaşlardan destek istemiş, vatandaşlar evlerinden getirdiği çarşafı gererek üst katta yer alan 3'ü çocuk toplam 4 kişinin atlamasını istemişti. 4 birey de çarşafa atlayarak hayata tutunmuştu.

Kahraman bakkal o anları anlattı

4 kişiyi açtıkları çarşafa atlamalarını sağlayarak kurtaran kahraman vatandaşlardan Sadettin Yılmaz o anları anlattı:

Yangının çıktığı sırada markette olduğunu söyleyen bakkal Sadettin Yılmaz, "İlk önce marketteydim. Bir patlama sesi duydum. İçerideydik. İlk önce abim çıktı sona ben çıktım. Baktık elektrik trafosu patladı. İlk patlamada müdahale edemedik. İkinci patlamadan sonradan müdahale ettik. Cam kırıldığı için yangın tüpüyle müdahale etti abim. İçeridekiler zehirlenmesin diye çadır açtık. Çadır açınca en azından çocukların dumandan zehirlenmemesi için atlamalarını istedik. Dairede 5 kişi atladı.

Geriye kalanların yukarıya çıkmalarını istedik. İçeri çok dumanlı olduğu için göz gözü görmüyordu. Yangın yangın tüpüyle söndürüldü. Daha Sonra zaten itfaiye geldi son işlemleri yaptı. Büyük oranda başarılı olduk. Yalnızca bir kardeşimiz düşerken bacağına bir şey oldu. 5-6 birey daha vardı onlar itfaiye yardımıyla aşağıda indirildiler. Atlayanlar birinci kattaydı. Zehirlenmesin diye ayran ikramı yaptık. Daha Sonra ambulans geldi. İlk atlayan yere düşerken iplere takıldı. Ondan öteki tarafa düştü. hemen evde elektrik olmadığı için aile şu lahza akrabalarında kalıyor" dedi.

İçeride mahsur kalan ailenin yakını yaşananları anlattı

Ailenin yakını Emre Bulut ise, "O an evdeydim. Durumu o şekilde görünce kötü oldu. Dün gece uyumadık hiç birimiz. Gözümüzü kapattığımız an benzer şeyleri yaşıyorum. Burada büyük yeğenimi boyunlukla görür görmez daha da kötü oldum. Ayakta kalmam gerekiyor. 3 tane yeğenim var. Durumları iyi acilen. Büyük olanını biraz etleri ezilmiş. İnsan ister istemez kötü oluyor. Yakınlarım sonuçta. Küçükler sonuçta. Onun için daha çok duygulanıyoruz. Ablamla konuştum. 3 tane çocuk var. Onları camdan hem kurtarması gerekiyor. Karşıda akrabalarımız var onları da kurtarması gerekiyor. Konut duman altı. Onları kurtarayım derken daha pozitif duman yutuyor. Akşam çıktı hastaneden çıktık. Şu an aile, eşinin akrabalarındalar" diye konuştu.

öte taraftan yangında yaşanan can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Volkan Kayalar- Hediye Yılmaz

 

Esenler'de yangında can pazarının yeni görüntüleri ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum