Erzurumspor, Süper Lig yolunda iddialı

Erzurumspor, Süper Lig yolunda iddialı, Spor Haberleri.

Erzurumspor, Süper Lig yolunda iddialı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 12:11
Erzurumspor, Süper Lig yolunda iddialı, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor Futbol Sorumlusu Muzaffer Bilazer,Süper Lige çıkma yolunda şehrin ve futbolcuların gücünün farkında olduklarını belirtti.

Muzaffer Bilazer, AA muhabirine, play-off'lların bir turnuva olduğunu ve bu maçlarda çok sürprizlerin olabileceğini söyledi. Her takımın kendi içinde avantajları olacağını açıklayan Bilazer, şöyle konuştu:

"Bunu iyi kullanan takımlar bir şekilde sonucu görebiliyor. Kadro, oyun kurgusu, mental ve camiası dinç olan takımlar ayrıcalıklı oluyor. Bunları en doğru şekilde kullanan ekip finali görür. Maçların anları çok kayda değer. Bence her takımın yüzde 25 şansı var lakin biz kendimize güveniyoruz. Sadece içten bir dinamizmle sahada oyuncuyu dürüst bir enerjiyle kullanabilirsek bu üstünlük olabilir fakat derhal bunu muhakkak söyleyemem. Erzurumspor ikinci defa play-off'lardan Süper Lig'e çıkacak diye bekliyoruz. Bu konuda öteki takımlardan tecrübeliyiz. 3. ve 2. Lig'de de play-off'lardan şampiyonluklarımız var. Bu avantajımızı kullanacağız."

 "Süper Lig'e dönme ihtimalimiz yüksek"

Play-off oynayacak takımların iyi bir sezon geçirdiklerine muhabere eden Bilazer, "Ağırbaşlı ve temkinli olarak öteki rakiplerimize hürmet duymalıyız çünkü onların da bambaşka güçleri var. İstanbulspor ve Bandırmaspor bu sene mükemmel bir sezon geçiriyor. Bu noktada hepsine nazaran diğer avantajlarımız var. Biz sakin kalırsak yeniden Süper Lig'e dönme ihtimalimiz yüksek. Motivasyonumuzun yüksek olması lazım. Eğer bunu başarabilirsek çok kolaylıkla Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Bilazer, Erzurumspor'un Süper Lig'e dönmesi halinde iyi bir organizasyona gereklilik duyacağını belirterek, takımın daha önce yapılan hatalardan ders çıkaracağını anlattı.

Transfer, tesis yapısı, tesisteki bedensel şart gibi konuların yukarı çekilmesi gerekeceğine işaret eden Bilazer, şöyle devam etti:

"Süper Lig'de de çok avantajımız var, onları da doğru kullanmamız lüzumlu. Önceki yıllar gibi yok bu sefer azıcık daha şansımızın olacağını düşünüyorum. Süper Lig şiddet bir lig fakat takımın gücünü bildiğim için nerelere nasıl dokunacağımızı iyi bildiğimizi düşünüyorum. Oyuncular acilen herkesten rahatlar ve şampiyon olma adına fantastik öz güvenleri var. Bunu hissettiğim için bu kadar belirli konuşabiliyorum. Bu şehrin ve oyuncuların gücünün farkındayız. İnşallah bu play-off'lara yansır."

Taraftarlara "takviye" çağrısı

Kolay bir sezon geçirmediklerini aktaran Bilazer, ayrı bir hikayesi olacak sezonu Süper Lige yükselerek taçlandırmak istediklerini ifade etti.

Kalan maçlarda taraftarın gücünü hissetmek istediklerini söyleyen Bilazer, şunları kaydetti:

"Taraftarlarımızın enerjilerini ispat etmeye ihtiyacı değil, yıllarca ettiler, ben bunu yaşadım. Fakat bu sene gerek pandemi gerekse Süper Lig'e çıkıp düşmek gibi sebeplerden nedeniyle belki burukluk vardır. Batı illerimizdeki Erzurumlu derneklerin gücünü yıllarca yanımızda hissettik, her yerde aynı şekilde aynı enerji ile yanımızda olmalarını istiyoruz. Bu enerjiyi oyuncularımıza hissettirmemiz gerekli. Erzurumspor tribünleri boş olsa deha bu armanın ne değin büyük olduğunu bilen biriyim. Bu kadar az taraftarın geldiği sezonu ilk kez yaşadık. Bu periyot bizim için çok önemli, herkesten bu konuda özveri istiyorum. Bunu hissedersek oyuncudan daha ayrı performans alabiliriz. Herkes bir şekilde bize sahip çıksın sezonu bitireceğiz ama Erzurumspor tarihi için her şey tekrar başlayacak."

Erzurumspor, Süper Lig yolunda iddialı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum