Erzurum merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 3 tutuklama

Erzurum merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 3 tutuklama, Erzurum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında askeri mahrem imamlar kadar ankesörlü telefonlardan ardışık bir şekilde arandığı tes.

Erzurum merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 3 tutuklama
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 11:25
Erzurum merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 3 tutuklama,

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında askeri mahrem imamlar kadar ankesörlü telefonlardan ardışık bir şekilde arandığı tespit edilerek, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 07/01/2022 günü Erzurum merkezli Adana, Bilecik, Ankara, İstanbul, Bartın, Sızı, Muş ve Uşak illerinde yapılan operasyonda gözaltına alınan R.Y. (Açıkta-Uzman Çavuş), M.A. (Aktif Astsubay), A.K. (Etkin Astsubay) isimli şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

öte yandan, gözaltına alınan E.E. (Ihraç Askeri Öğrenci), S.Ü. (Etkin Tıp Doktoru), S.T. (Ihraç Askeri Öğrenci), S.K. (Faal Tıp Doktoru), Ö.Z. (Etkin Astsubay), E.Ö. (Faal Astsubay), F.B. (Aktif Tıp Doktoru), H.Y. (Etkin Astsubay), A.S. (Faal Astsubay), Z.O. (Ihraç Askeri Öğrenci), Y.A. (Etkin Astsubay) isimli şahıslar adli denetleme şartı ve yurtdışına çıkış yasağı ile bağımsızlık bırakılıp, B.Y. (ihraç Askeri Öğrenci), İ.A. (Ihraç Askeri Öğrenci) isimli şahıslar ise Emniyet Müdürlüğünden bağımsızlık bırakıldı. İHA

Erzurum merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu: 3 tutuklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum