Erzurum 'a 13 milyon liralık 'çalı ' dikilecek

Erzurum ’a 13 milyon liralık ‘çalı ’ dikilecek, Katıldığı bir televizyon programında, “Ben ekonomistim.

Erzurum 'a 13 milyon liralık 'çalı ' dikilecek
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 05:39
Erzurum ’a 13 milyon liralık ‘çalı ’ dikilecek,

Katıldığı bir televizyon programında, “Ben ekonomistim. Kur garantili TL mevduat hesabı önerisini ben buldum ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel ’ye sundum” diyen AKP ’li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ’in, 13 milyon 730 bin liraya çalı aldığı ortaya çıktı. Belediyenin aldığı çalı formundaki ot gibi yaşama arasında, “Bayan Tuzluğu, Adi Leylak, Yaprak Döken Kartopu” gibi 42 ayrı çeşitlilik bulunuyor. Çalılar şehrin çeşitli yerlerine dikilecek.

42 RENK VE TÜRDE ÇALI

AKP ’li Erzurum Büyükşehir Belediyesi Parasal Hizmetler Daire Başkanlığı 9 Temmuz 2021 ’de ‘çalı alımı ’ ihalesine çıkmıştı. İhale dokümanını 3 şirket aldı ve tek geçerli teklifi yapan şirket olan belediye şirketi Erzurum Çevre, Temizleme A.Ş. ihaleyi kazandı. 5 Ağustos 2021 ’de ise 13 milyon 730 bin 750 TL ’lik kontrat imzalandı. Çalıların 21 Temmuz 2022 ’ye dek dikileceği belirtildi. Erzurum ili sınırlarına dikilecek, 42 renk ve türdeki bitkilerden bazıları ihale şartnamesinde şu şekilde sıralandı:

“Berberis thunbergii Atropurpurea (Kadın Tuzluğu). Berberis Thunbergii Aurea (Sarı Yapraklı Kadın Tuzluğu), Berberis thunbergii Inkar Rocket (Roket Berberis), Cornus alba Sibirica (Kırmızı dallı kızılcık), Cornus stolonifera (Sarı dallı kızılcık), Forsythia intermedia  (Altın Çanak), Rosa ssp (Peyzaj Gülü), Spiraea bumalda (Pembe ve beyaz çiçekli keçi sakalı), Syringa vulgaris (Sıradan Leylak), Viburnum opulus  (Yaprağını döken kartopu), Juniperus horizantalis (Yayılıcı Ardıç), Pinus Mugo (Bodur Dağ Çamı), Thuja Occidentalis Brabant (Brabant Mazı), Thuja Orientalis Pyramidalis (Pramit Mazı)”

‘ALTINLARI VERİN ’ DEMİŞTİ

Sekmen programda ayrıca; “Herkes yastık aşağı yer alan altınlarını devlet gözetiminde banka hesaplarına yatırsın. Takıları takma ihtiyacı olduğu vakit müsade alarak kullansın daha sonra geri getirsin” demişti.

 

Erzurum ’a 13 milyon liralık ‘çalı ’ dikilecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum