Erzincan 'da köpek saldırısından son anda kaçan çocuğun korku dolu anları güvenlik kamerasına yansıdı

Erzincan ’da köpek saldırısından son anda kaçan çocuğun korku dolu anları güvenlik kamerasına yansıdı, Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde 8 yaşındaki çocuğun 6 cadde köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasının gerisinde bir cadde köpeği saldırısı daha ortaya .

Erzincan 'da köpek saldırısından son anda kaçan çocuğun korku dolu anları güvenlik kamerasına yansıdı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 12:16
Erzincan ’da köpek saldırısından son anda kaçan çocuğun korku dolu anları güvenlik kamerasına yansıdı,

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde 8 yaşındaki çocuğun 6 cadde köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasının gerisinde bir cadde köpeği saldırısı daha ortaya çıktı. Durum Erzincan merkeze alt Mimar Sinan mahallesinde meydana geldi. Bakkaldan ekmek alan çocuk eve dönüş yolunda başıboş cadde köpeklerinin saldırısına uğradı. Köpeklerden son anda kaçarak bakkala sığınan çocuğun korku batmış anları güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralanmaktan kurtularak bakkalda derin bir nefes bölge çocuk bir vakit kendine gelemedi. Bakkalın etrafındaki agresif sokak köpekleri ise pencereden görüntülendi.

“Mahalleli sokak köpeklerinden şikâyetçi”

Üzümlü ilçesinde fakat 6 sokak köpeğinin 8 yaşındaki çocuğa saldırarak ağır yaralamasının arkasında Mimar Sinan mahallesinde yaşanan köpek saldırısıyla tedirgin olan vatandaşlar sokak köpeklerine karşısında tedbir alınmasını istiyor.

Mimar Sinan semt sakinlerinden Deniz Er, “2 yıl oldu benim kendi çocuğumu ısıralı. Özellikle belediyeyi aradım, gelip alın diye ama hiç gelen bölge olmadı. Daha Sonra geldi aldılar. Daima aramamıza karşın gelip toplamıyorlar. Topladıkları süre bir daha geri getirip bırakıyorlar. Yani biz toplanmasını istiyoruz. Çünkü çocuklarımız sabahtan erken okula gidiyorlar. Yine her yer köpek. O gün topladılar yeniden getirip bırakmışlar. üstelik bizlere telefon ediyorlar. Diyorlar ama; ‘Biz geldik, siz bizi gördünüz mü?' Hâlbuki alakası yok. Çocuklarımız hiç dışarı çıkaramıyoruz oysa. Benim çocuğum sabahleyin 7'de okula gidiyor. Ben mecburi yolun karşısına değin geçiriyorum. Elimde bundan böyle değnek mi olur ne olur bilmiyorum ama bize de bir şekilde saldırıyorlar. Toplanmıyor yani toplanılsa daha iyi olur. Onlara da acıyoruz onlara da açlar olur ya o yüzden saldırıyorlar fakat ne eyvah oysa toplamıyorlar” ifadelerini kullandı.

Ekmek almaya giderken zorlandıklarını belirten mahallenin çocuklarından Ahmet Yusuf Genel ise, “Biz ekmek almaya gelirken bile bizi kovalayan köpekler var. Yani burada çok fazla köpek var. Ekmek almaya gelirken, parka bu vesileyle, bir yere giderken hep bizi kovalıyorlar. Biz bizi kovalamalarından sevinmiyoruz yani kovalamalarını sevmiyoruz. Onların buradan gitmesini istiyoruz” diye konuştu.

Senanur Erdoğan - Belirli Ferhat Sevilir
 

Erzincan ’da köpek saldırısından son anda kaçan çocuğun korku dolu anları güvenlik kamerasına yansıdı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum