Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine saldırdı: 2 asker yaralandı

Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine saldırdı: 2 asker yaralandı, Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermeni askerlerinin Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırının Laçın ve Kelbecer istikametindeki tepeleri ele geçirmek ve askeri avantaj kazanarak daha kullan

Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine saldırdı: 2 asker yaralandı
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 14:10
Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine saldırdı: 2 asker yaralandı,

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermeni askerlerinin Ermenistan-Azerbaycan devlet sınırının Laçın ve Kelbecer istikametindeki tepeleri ele geçirmek ve askeri avantaj kazanarak daha kullanışlı mevziler edinmek için 16 Kasım günü lokal saatle 11.00'da Azerbaycan askerlerinin mevzilerine ani bir saldırı düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, "Başarkeçer ve Karakilise illerindeki sınır mevzilerinde asker, askeri araç ve teçhizatlarını arttıran Ermenistan birlikleri, Azerbaycan ordusunun Kelbecer ve Laçın bölgelerindeki mevzilerine saldırdı.

Ermenistan birlikleri Azerbaycan ordusunun mevzilerine dağıtılmış kalibreli silahlar ve havan toplarından ateş açarak hasar verdi. sonuç olarak, ilk belirlemelere tarafından 2 Azerbaycan askerinin yaralandığı saptandı. Yaralılara birincil müdahalede bulunuldu ve yaşamsal tehlikeleri bulunmuyor" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada hem, Ermeni silahlı kuvvetlerinin muharebe faaliyetini engellemek için Kelbecer ve Laçın yönünde Azerbaycan askeri birlikleri tarafından operasyon düzenlendiği ve Ermeni birliklerine ve askeri araçlarına zarar verdiği kaydedildi.

Düzenlenen operasyonlar sonucunda Ermeni askerlerinin silahsızlandırılarak gözaltına alındığı ve çok sayıda silah ve mühimmatın ganimet olarak ele geçirildiği ifade edildi. Bakanlık, Erivan yönetiminin bir başka provokasyon girişiminin daha başarısız olduğunu belirtti.

Ermenistan askerleri sınırdaki saldırılarını sürdürüyor

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin devlet sınırında Azerbaycan'a yönelik geniş çaplı provokasyonlarına devam ettiğini açıklarken, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki durumu daha da kötüleştirmek isteyen Ermenistan askeri birliklerinin Laçın sınırları içindeki Azerbaycan birliklerine havan ve topçu bataryalarıyla ateş açtığını kaydetti.

Azerbaycan askerlerinin Ermenistan'ın provokasyonları önlemek için zorunlu önlemleri aldığı da aktarıldı.

Kamil Nadirli
 

Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine saldırdı: 2 asker yaralandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum