evde masajmasaj istanbul

Erkan Yıldırım'dan sarışınlara özel tüyolar

Erkan Yıldırım'dan sarışınlara özel tüyolar, Erkan Yıldırım, sarı saçın güzelliğin sembolü haline dönüştüğünü belirterek, sarı rengin fazla geniş bir ton skalası olduğunu hatırlattı.

Erkan Yıldırım'dan sarışınlara özel tüyolar
Editör: 15Haber
14 Ekim 2021 - 11:03
Erkan Yıldırım'dan sarışınlara özel tüyolar,

Erkan Yıldırım, sarı saçın güzelliğin sembolü haline dönüştüğünü belirterek, sarı rengin fazla geniş bir ton skalası olduğunu hatırlattı. Içten tonu bulmanın ve o rengi korumanın da pek kolay olmadığını bildiren, Şimşek, Türkiye'deki sarışınların yaşadığı en büyük problemin yıkama sonrası saç diplerinde oluşan kızıllık olduğunu kaydederek, ''Türkiye'deki sarışınların en büyük sorunu, saç diplerinde oluşan kızıllık. Bize yeni gelen sarışın misafirlerimiz, başlıca saç diplerindeki bu renk farklılığından şikayet ediyor. Boyanan saçtaki küllü renk, dört-beş yıkama ardından akıyor ve ortaya kızıl bir renk çıkıyor. Uçları sarı, dipleri kızıl olan saçtaki bu uyumsuz görünüm, haliyle kişiyi rahatsız ediyor'' biçiminde konuştu.

''Açma işlemini mutlaka işin uzmanı yapmalı''
Erkan Şimşek, saç diplerine uygulanacak açma işlemiyle bu soruna tedavi bulunabileceğini kaydederek, ''Bu sorunun çözümlerinden biri; saç diplerine önce açma işlemi uygulayıp içindeki kızılı adamakıllı sökmek, ardından badana yerine getirmek. Oysa bu fazla titiz ve tedbirli yapılması gereken tehlikeli bir işlem. Çünkü tekrar tekrar yapıldığında saçlara zarar verip kopmalara yol açabilir. Hem bitkisel boyayla ve amonyaksız boyalarla yapılamadığından, alerjik kişilere kuşkusuz uygulanmamalı. Dolayısıyla mutlaka bilirkişi ellerde yapılmalı'' ifadelerini kullandı.

''Kendi saç renginize yakın tonlar seçin''
Şimşek, saç diplerine açma işlemi uygulatmak istemeyenlere de kendi saçlarına yakın tonlarda boyaları önererek, ''Standart bir profesyonel boyanın açma gücü ancak üç ton. Badana küllü renkte olsa da, birkaç yıkamanın ardındaki altta kızıllık kalıyor. Natürel kalıcılığı boyanın kalitesi ve işçilik de kayda değer ölçüde etkiliyor. Örneğin kalitesiz bir boya üç-beş yıkamada akarken, iyi bir badana ve iyi bir işçilikle bu süre 10 yıkamayı bulabiliyor. Ben kadınlara çoğunlukla saç diplerini kendi renklerine yakın tonlara boyatıp, aralara balyaj attırarak sarışınlık elde etmelerini öneriyorum. Bu Nedenle hem kızıllaşma probleminden kurtulur hem de boyayı daha uzun süre kullanmış olurlar'' diye konuştu.

Erkan Yıldırım'dan sarışınlara özel tüyolar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum