'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı

'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı, Gündem Haberleri.

'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:48
'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK terör örgütünü ülke gündeminden dahil etmemek, finans kaynaklarından yoksun bırakmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz ayla getirmek nedeniyle Diyarbakır ’da ‘Eren Abluka-18 Şehit Jandarma Çavuş Murat Doğan Narko Terör Operasyonu ’ başlatıldı. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde yürütülen operasyonda; jandarma komando ve jandarma özel harekat timlerinden oluşan 950 personel görev aldı.

Operasyonda şu ana kadar 975 gram toz esrar, 1 milyon 750 bin 991 kök kenevir bitkisi, 4 bin 650 metre sulandırma hortumu, 1 su motoru, 1 balık adam pompa, el işi patlayıcı yapımında kullanılan 3 kilo kimyasal madde, 1 ateşleme anahtarı, 2 elektrikli fünye ile çok miktarda yiyecek ve hayat malzemesi ele geçirilirken, 4 şüpheli de gözaltına alındı.

Yurt içinde terörün ayrıntılarıyla ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ‘Eren Kuşatma ’ operasyonlarının halkın desteği ile inançlı ve kararlı olarak başarıyla devam ettiği belirtildi. (DHA)

'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 'Eren Abluka-18 Narko Terör Operasyonu' başlatıldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum