Erdoğan, Soylu, Yıldırım ve Albayrak hakkında çarpıcı açıklamalar

Erdoğan, Soylu, Yıldırım ve Albayrak hakkında çarpıcı açıklamalar, Gündem Haberleri.

Erdoğan, Soylu, Yıldırım ve Albayrak hakkında çarpıcı açıklamalar
Editör: 15Haber
15 Mayıs 2022 - 00:47
Erdoğan, Soylu, Yıldırım ve Albayrak hakkında çarpıcı açıklamalar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım 2015 seçimlerine dışarı giden süreçle ilgili yaptığı açıklamalarını sosyal ağ hesabından paylaştı. Davutoğlu ’nun paylaştığı videoda, 2015 yılında başbakanken yaptığı talimat da yer aldı.

Davutoğlu paylaştığı videoda, 2015 yılı seçim sürecine ilişkin şu sözlere yer verdi:

4 İSMİ SAYDI: ERDOĞAN, YILDIRIM, ASILZADE, ALBAYRAK,

“32 şehidimizi defnetmişiz, PKK silahlı mücadele çağrısı yapmış, devletin içine sinmiş FETÖ unsurları var, değişik tarafta sayın Erdoğan cumhurbaşkanı olarak, Binali Şimşek, Süleyman Soylu, Berat Albayrak ve diğerleri, Beştepe ’de karargah kurup benim arkamdan imzalar topluyorlar. Süleyman Soylu o günlerde bizim yanımızda mı durmuş, bana karşısında harekete mi geçmiş. Bunlar utanılacak şeyler yok mi?

“CUMHURBAŞKANI TEŞVİK EDİYORDU”

Ya Varto ’dayım, ya Yüksekova ’dayım, ya Silopi ’deyim, ya Ceylanpınar ’dayım, ya Sur ’dayım fakat arkamdaki insanlar bana karşısında dolap çeviriyorlar, acilen de terörle çaba kahramanı yapıyorlar. Binali Şimşek, Beştepe ’ye yerleşik telefonla imza topluyordu bana karşısında. Sayın cumhurbaşkanı da bunları teşvik ediyordu.

BAHÇELİ ’YE YÜKLENDİ

Değişik tarafta hemen terörle uğraş kahramanı yapan Sayın Bahçeli, tüm koalisyon tekliflerimize hayır dedi. Köşesinde oturdu, Türkiye ’yi bir kaosa çekmek isteyenleri izledi. O gün gittiğimde dahi 17-25 Aralık ’a ayarlamıştı saatini FETÖ ’nün argümanlarını kullanarak. Ben ayrılırken onlara bir siyasi ahlak dersi vermeye çalıştım almadılar.

“CUMHURBAŞKANI BACAK OYUNLARI İÇİN ANKARA ’DA KARARGAH KURMUŞ”

Ülkenin başbakanı alanda terörle mücadele içindeyken, ülkenin cumhurbaşkanı üçgenin taban olmayan kenari oyunları için Ankara ’da oturmuş, karargah kurmuş sırf o kongrede benim aleyhime imza biriktirmek için. Biz bu mücadeleleri verirken, eğer birileri Ankara ’da bize karşı entrika içindeyse bundan daha utanılacak siyasi ahlaksızlık yoktur.”

Davutoğlu, laf konusu konuşmasını, “Utanma duygusunu kaybetmeyenlere bunlar yetmez mi?” ifadeleriyle paylaştı.

Erdoğan, Soylu, Yıldırım ve Albayrak hakkında çarpıcı açıklamalar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum