Erdoğan: Milletimizi mevcut anayasadan kurtaracağız

Erdoğan: Milletimizi mevcut anayasadan kurtaracağız, Gündem Haberleri.

Erdoğan: Milletimizi mevcut anayasadan kurtaracağız
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:39
Erdoğan: Milletimizi mevcut anayasadan kurtaracağız, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay Konferans Salonu ’nda İdari Hak Günü ve Danıştay ’ın 154. Kuruluş Yıl Dönümü sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın konuşmasından öne çıkanlar:

*Cumhuriyet tarihi maalesef darbeciler ve vesayet güçleri gibi o kadar fazla fena örnekle doludur.

* Bu ülkede hiçbir savcının, hakimin, hak mensubunun hukuk dışarıya hiçbir süzgeçle değerlendirmesini, karşıma gelmesini istemem. Hukuk devleti ilkesi demokrasinin olmazsa olmaz şartıdır.

*FETÖ ihanet çetesinin nefret verici yapısına hepimiz şahit olduk. Ülkesine, milletine, adalete emrindeki adalet mensupları Türkiye ’nin FETÖ illetinden kurtulmasına öncülük ettiler.

*Adalet bağımsızlığı ve tarafsızlığı ilkesiyle de böyle tehditlerle karşılaşmayacağımızı ümit ediyorum.

*Iyice demokratik yaklaşımla yeni bir tüzük için TBMM bünyesinde tekrar tekrar teşebbüste bulunduk.

*Geçtiğimiz sene yeni bir anayasa için harekete geçtik. Maalesef bu teşebbüslerimiz muhalefetin uzlaşmaz tavrıyla akamete uğradı.

*Milletimizi mevcut anayasadan kurtarma irademiz bakidir. İmkan bulduğumuzda ülkemizi sivil ve kapsayıcı bir anayasaya mutlaka kavuşturacağız.

*Anayasanın ve kanunların değişmesi ne ülkemize mahsustur ne de olumsuz karşılanacak bir durumdur. İhtiyaç duyulan her konuda bu değişikliklerin yapılması normaldir.

Erdoğan: Milletimizi mevcut anayasadan kurtaracağız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum