Erdoğan, Kazak mevkidaşını karşıladı

Erdoğan, Kazak mevkidaşını karşıladı, Gündem Haberleri.

Erdoğan, Kazak mevkidaşını karşıladı
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 19:10
Erdoğan, Kazak mevkidaşını karşıladı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazak mevkidaşı Tokayev ’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ’nin belli başlı antre kapısında karşıladı. Karşılama töreninde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin ulusal marşları çalındı. Tokayev, merasim kıtasını “Merhaba asker” diyerek selamladı.

Heyetlerini birbirine ibraz eden Erdoğan ve Tokayev, merdivende Türkiye ve Kazakistan bayrakları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Karşılama töreninin peşinde liderler, baş başa ve heyetler arası görüşmeye geçti. Liderler, görüşmelerin arkasından anlaşmaların imza törenine katılacak ve karşılıklı basın toplantısı düzenleyecek.

Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Ankara Valisi Vasip Şahin de yer aldı. (DHA)

Erdoğan, Kazak mevkidaşını karşıladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum