Erdoğan'ın açılışını yapacağı yolu yine dalgalar yuttu, işçiler canını zor kurtardı haberi

Erdoğan'ın açılışını yapacağı yolu yine dalgalar yuttu, işçiler canını zor kurtardı, Gündem Haberleri.

Erdoğan'ın açılışını yapacağı yolu yine dalgalar yuttu, işçiler canını zor kurtardı haberi
Editör: 15Haber
18 Ocak 2022 - 19:26
Erdoğan'ın açılışını yapacağı yolu yine dalgalar yuttu, işçiler canını zor kurtardı, Gündem Haberleri.

Yapımına 2002 yılında başlanılan ve bir türlü tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu ’na, geçtiğimiz günlerde şiddetli fırtına nedeniyle meydana gelen dalgalar zarar vermişti. Yapımcı şirket ise 22 Ocak ’ta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar açılması planlanan Kilimli Sahil Yolu ’na dalgaların verdiği zararı gidermek için çalışmalarına devam ediyor. Dalgaların bu defa işçileri tehlikeye soktuğu görüldü.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, yolun üçüncü defa dalgalar göre yutulduğunu ileri sürmüş, yanlış projelendirme yapıldığını, dalga kıranlar olmadığını belirtmişti. Yavuzyılmaz, yakın zamanda aynı olayın her yerde yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu.

DALGALAR YİNE YOLA VURDU, İŞÇİLER TEHLİKE ALTINDA KALDI

Yavuzyılmaz, dalgaların yola verdiği zarardan son görüntüleri paylaştı. Yapılan yolun 4 ’ncü defa dalgalar tarafından yutulmakta olduğunu bildiren Yavuzyılmaz, bu kez işçilerin de risk altında kaldığı anların görüntüsünü paylaştı.

Yavuzyılmaz, paylaştığı görüntüye, “Zonguldak Kilimli Sahil Yolu İnşaatı Cumhurbaşkanı ’nın yapacağı başlangıç için hazırlanıyor. Hatalı yapım tekniğiyle denize sıfır ve benzer kotta yapılan yol, 4.kere dalgalara teslim olmasın diye işçilerin canı tehlikeye atılıyor. AK Parti ’nin bilimle, denizle, doğayla, imtihanı” notunu düştü.

“SIRF YETİŞTİRECEĞİZ DİYE…”

Yavuzyılmaz ’ın paylaştığı görüntüde iş makinaları ve kamyonların, dalgalara rağmen çalışmaya devam ettiği görülüyor. Dalgaların kıyıyı aşarak meslek makinalarına değin ulaştığı görüntüye yansırken, görüntüyü tescil alanlar ise “Fazla tehlikeli şeyler oluyor. Bu araçların çekilmesi gerekli. Sırf yetiştireceğiz diye…” ifadelerini kullandığı duyuluyor.

ŞİRKET KURBAN KESEREK ÖNLEM ALMAYA ÇALIŞTI

Sahil yolunda bir yanlamasına dalgaların verdiği hasar ortadan kaldırılmaya çalışırken şirket elemanları, yolu dalgalardan korumak için gerekli önlemleri almak yerine son olayda zarar gören kaldırım üzerinde kurban keserek korumaya almıştı. Şirket çalışanlarının yola nazar değdiği için kurban kestikleri bahis edildi.

Zonguldak ’ta yayınlama yapan lokal bir televizyon kanalı çalışanları canlı yayın ile bölgede yapılan çalışmaları vatandaşlara duyurmaya çalışırken, bir şirket çalışanı göre saldırıya uğramıştı.

Erdoğan'ın açılışını yapacağı yolu yine dalgalar yuttu, işçiler canını zor kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum