Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası, Gündem Haberleri.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 21:41
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’nun hapis cezasının Yargıtay ’da onanması ve kendisine siyasi yasak getirilmesi kararının arkasında, İl Başkanlığı önüne giderek açıklamada bulunmuştu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir despot ve manipülatörsün. Lakin zulmün, küstahlığın bundan böyle son buluyor” ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN ’DAN TAZMİNAT DAVASI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Kemal Kılıçdaroğlu ’nun konuşması nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU ’NUN AVUKATI: HODRİ MEYDAN

Gelişmenin arkasında CHP lideri Kılıçdaroğlu ’nun avukatı Celal Çelik yorumlama yaparak ‘Hodri meydan ’ dedi. Çelik, “Ne büyük bir şans! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ’nun yapmış olduğu ‘kalpazan, manipülator, fırsatçı ’ ve diğer yakıştırmaların dürüst olduğunu kanıtlama şansına sahip olacağız! Hodri meydan. Genel Başkanımızın her zaman haklı olgular çerçevesinde tenkit yapar!” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Kılıçdaroğlu ’nun dün CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı tavır şöyle:

* “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan ’a sesleniyorum; Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen bir acımasız ve manipülatörsün. Lakin zulmün, küstahlığın bundan böyle son buluyor.

* Erdoğan, yakında olacak olan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu şamata, mahallelerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gök gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin 4 milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların insanının sesidir. Geleceğini çaldığın bu dargın insanların sesini duyuyor musun? Özgürlüğün şarkısını söyleyenlerin sesini duyuyor musun?

* Yeni bir hayat açtırmak üzere bu ülkenin insanları için. Her bir vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayabileceği bir ülke yaratacağız. En karanlık anın şafağa en yakın zaman olduğunu biliyoruz.

* Erdoğan, biz göğe baktığımızda sana karşın her şeyin daha iyiye gideceğini, bu zulmün de son bulacağını, bir kez daha kolaylık ve sükunetin bu ülkeye geri geleceğini hepimiz biliyoruz.

* Tüm o acımasızlıklar senin zayıflıklarında doğuyor. Sen zayıfsın, biz güçlüyüz. Sen cam köşküne yaşayacaksın. Biz omuz omuza gelen bir halkız.”

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tazminat davası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum