Erdoğan 'dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı

Erdoğan ’dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı, Gündem Haberleri.

Erdoğan 'dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:28
Erdoğan ’dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Nakşibendi tarikatına tabi İsmailağa cemaatinin liderlerinden 93 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu, önceki gün çare gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ustaosmanoğlu için “Ömrünü İslam ’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi ’ye Cenab-ı Allah ’tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerini içeren bir başsağlığı mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün çeşitli gazetelere yarım sayfa ölçüsünde taziye ilanı verdi.

İlanda “Recep Tayyip Erdoğan-Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı” imzasıyla, şu ifadeler yer aldı:

“Hayatını ilme, eğitime, ibadete, irşada adayan; kalpleri yumuşatan, gönülleri zenginleştiren, zihinleri aydınlatan sohbet ve hizmetleriyle manevi dünyamızın kandilleri arasındaki seçkin yerini alan Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi Hakka yürümüştür.

Öğle vakti Fatih Camiinde kılınacak cenaze namazının gerisinde sonsuz aleme uğurlayacağımız Mahmut Hocaefendi ’ye Allah ’tan rahmet diliyorum. Ailesine, İsmailağa camiasına, tüm sevenlerine başsağlığı temenni ediyorum. Kabri nur, mekanı cennet, makamı ali, hatırası daim olsun.”

Erdoğan ’dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Erdoğan ’dan İsmailağa lideri için gazetelere taziye ilanı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum