Engelli sağlık personeli, hasta yakını tarafından darp edildi

Engelli sağlık personeli, hasta yakını tarafından darp edildi, Edinilen bilgiye göre, Kütahya Afiyet Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniğinde sekreter olarak görev yapan somut engelli 26 yaşındaki Resul Bağış, E.T.

Engelli sağlık personeli, hasta yakını tarafından darp edildi
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 14:05
Engelli sağlık personeli, hasta yakını tarafından darp edildi,

Edinilen bilgiye göre, Kütahya Afiyet Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniğinde sekreter olarak görev yapan somut engelli 26 yaşındaki Resul Bağış, E.T. isimli hasta yakınının fiziksel saldırısına uğradı.

Hastanede engelli personel kadrosunda yer aldığını bildiren Bağış, "Görevim sırasında bir hasta yakını bana bir şeyler sormaya söylemeye çalıştı. Ama bana sormadan elinde kağıtla ilerleyerek, bir şeyler söyledi. Bende ne dediğini anlamadım. Bu kişiye 'Karşımda durup beni muhatap alsanız daha hoş yanıt verirdim' dedim. Bu sırada hakaretler ederek bana saldırdı. Ben atak sonrası bayılmışım. Servisteki arkadaşlar beni hastanenin acele servisine götürmüşler. Kafamda darp izi mevcut. Bu olayla alakalı müdürlerim ve başhekimimiz benim yanımda olduklarını açıklama ettiler. Bana saldıran yer alan kişiden şikayetçiyim" diye konuştu.
Bağış'a 3 gün iş göremez raporu verilirken, belirsiz E.T. polis göre gözaltına alındı.

"Bizler her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız"

Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar ve Kütahya Altı Nokta Körler Derneği Başkanı İsmail Barıştırma, 7 yıldır hastanede tahsis yapan engelli sıhhat çalışanı Resul Bağış'a yapılan fiziksel saldırıyı kınadı. Başkan Hatice Yakar, "Engelli bir üyemize maddi saldırı olmuştur. Kendisi engelledir. Saldırıyı kınıyorum. Bizler defalarca afiyet çalışanlarımızın yanındayız. Bu olayla ilgili elimizden ne geliyorsa yapacağız" biçiminde konuştu.
Başkan İsmail Uzlaştırma da, "Engelli bir arkadaşıma saldırılması sizleri fazla üzmüştür. Dernek olarak her türlü şiddete karşıyız" ifadelerini kullandı.

"Her türlü şiddetin karşısındayız"

öte taraftan, Kütahya İl Sağlık Durumu Müdürlüğü de olayla ilgili basın açıklaması yaptı. Müdürlükten yapılan açıklamada, "Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği'nde ödev yapan arkadaşımıza bugün bir hasta yakını tarafından gerçekleştiren fiziksel atak hepimizi derinden üzmüştür. Acele serviste tedavisi yapılan personelimizin sağlık iyi olup gözlem altında tutulmaktadır. defalarca olduğu gibi salgın sürecinde de büyük fedâkarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yapılan her türlü şiddetin karşısındayız. Konuyla ilgili 'beyaz kod' verilmiş zorunlu adli işlem başlatılmıştır" denildi.

Hüseyin Efe
 

Engelli sağlık personeli, hasta yakını tarafından darp edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum