Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaptığı altyapı çalışmalarıyla özel ihtiyaç sahibi insanların hayatlarına dokunmaya ve ailelerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:14
Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaptığı altyapı çalışmalarıyla özel ihtiyaç sahibi insanların hayatlarına dokunmaya ve ailelerine yardımcı olmaya devam ediyor.
Tarsus Yaylası'na bağlı Çukurbağ ilçesinde yaşayan Kıril ailesinin üçüncü çocuğu Kerem için asfalt döşeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yol yapım ve bakım ekipleri, 6 aylıkken trafik kazası sonucu yaralandı. İçinde bulunduğu araç %96 engelli oldu.
Swallow aile evlerinin bulunduğu sokağın zemininin bozuk olması ve tekerlekli sandalye ile ulaşımın imkansız olması nedeniyle büyükşehir ekipleri zemin iyileştirmesi ve ardından sıcak asfaltlama işlemi yaptı. Annesi Sonay ve babası Halil İbrahim Kırİlk'in yardımıyla tekerlekli sandalyeye oturtulan 16 yaşındaki bedensel, zihinsel ve görme engelli Kerem, önünden başlayarak onu asfalt zemine götürürken biraz nefes alma fırsatı buldu. evlerine ulaşıp alt yol ve cadde bağlantısı.
Kerem'in babası Halil İbrahim Kırşığı, sokağın zemininin bozuk olması nedeniyle oğlunu sokağa çıkaramadığını belirterek, "3 Mart 2007'de geçirdiğimiz trafik kazası nedeniyle oğlum Kerem Kırİlk 96 yaşındaydı. % zihinsel ve bedensel engelli. Bu nedenle bir problem yaşadık ve evin önündeki yol kötü olduğu için Kerem'i tekerlekli sandalye ile çıkaramadık. Çocuğun havalandırması ve güneş vitamini almasıyla ilgili sorunlar yaşadık” dedi.
Evin bulunduğu sokağın asfaltlanması için Büyükşehir Belediyesi'ne talepte bulunduklarını kaydeden Kırİlk, “Bu talebe özel ilgi gösterildi. Kısa sürede Kerem'in rahatça dışarı çıkabilmesi, güneşlenebilmesi, temiz hava alabilmesi ve dolaşabilmesi için evimizin bulunduğu sokağı asfaltlamak için çok iyi bir hizmet aldık. Bunun için Başkanımız Vahap Seçer'e içtenlikle teşekkür ederiz.
Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor
Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor

Detaylı bir şekilde, Engelli Kerem, artık rahat gezebiliyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum