'Enes Kara'nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol veren siyasal iktidardır'

'Enes Kara'nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol veren siyasal iktidardır', CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, cemaat yurdundaki sıkıntılarını dile getirdiği videosunun ardındaki intihar eden Enes Kara ile ilgili açıklamada bulundu. Kaya, şöyle konuştu: “Yüreklerimizi dağl.

'Enes Kara'nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol veren siyasal iktidardır'
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 20:36
'Enes Kara'nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol veren siyasal iktidardır',

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, cemaat yurdundaki sıkıntılarını dile getirdiği videosunun ardındaki intihar eden Enes Kara ile ilgili açıklamada bulundu.

Kaya, şöyle konuştu:

“Yüreklerimizi dağlayan ve bizi içten gelen yaralayan bir video mesajıyla intihar etti. Bu intiharın sorumlusu Karaman ’da Ensar Vakfı ’nın yurtlarında kalan öğrencilere tecavüz edenlere susanlar, bu intiharın sorumlusu Antalya ’da bir tarikat öğrenci yurdunda bir öğrencinin kellesi kesildiğinde gürültüsüz kalanlardır. Çocuklarımız katledilirken, tecavüze uğrarken bir tek yurt yapmayan, öğrenciler barınma hakkı istiyorum dediğinde onlara gaz bombalarıyla saldıranlardır. Sizde hiç mi vicdan değil? Bu çocuklarımız nasıl yetişiyor? Hangi emekle yetişiyor? O ananın yüreğine düşen kor ateşin sorumlusu bu siyasal iktidardır. Siz, Enes ’in intihara neden uygulamaların tek sorumlususunuz. Eğer çocuklarımızın yurt ihtiyacı karşılanmış olsaydı bu tarikat, cemaat ve vakıf yurtlarına bu çocuklarımız hükümlü olmayacaktı.”

sosyal medya mesajında ise Şimşek Kaya, “Acımız da öfkemiz de koskocoman! Gençlerimizin yaşama sevincini soldurdular. Kokuşmuş hayatlarını çocuklarımıza, gençlerimize dayatıyorlar. Enes Kara ’nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol verenlerdir. Devlet yurdu yapmayarak, geçlerimizi bu sefillerin ellerine teslim edenlerdir!” ifadelerini kullandı.

'Enes Kara'nın katilleri cemaat ve tarikatlara yol veren siyasal iktidardır', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum