Enes'in hayatına mâl olmuştu! CHP'li Özel ilk olarak açıkladı haberi

Enes'in hayatına mâl olmuştu! CHP'li Özel ilk olarak açıkladı, Gündem Haberleri.

Enes'in hayatına mâl olmuştu! CHP'li Özel ilk olarak açıkladı haberi
Editör: 15Haber
21 Ocak 2022 - 19:56
Enes'in hayatına mâl olmuştu! CHP'li Özel ilk olarak açıkladı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Tunceli eski milletvekili Kamer Genci kutlama etkinliklerine katılmak üzere öncesinde Elazığ ’a gelen CHP Grup başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Yüksel Mansur Kılıç ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Elazığ İl Başkanlığını ziyaret ederek yeni il başkanı Coşkun Çağlar Duran ’a şanslı olsun ziyaretinden bulundular.

GÜRSEL EROL ’UN SAĞLIĞI…

Geçtiğimiz günlerde kanser teşhisi konulan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ’a geçmiş olsun dilekleriyle konuşmasına başlayan CHP Grup başkanvekili Hür Özel şunları söyledi;

*Ben partinin grup başkanvekili olarak partideki aracısız olarak milletvekillerinden sorumluyum. Geçtiğimiz ay yüreğimiz ağzımıza geldi milletvekilimiz Gürsel Erol ’un bir sağlık sorunu gündeme düştü. Gürsel Erol geçirmiş olduğu operasyon sonucu sağlığına kavuştu her şey yolunda gidiyor bundan büyük bir hoşnutluk duyuyoruz.

*Kendisini yakından takip ediyoruz ve en kısa sürede de hem grubumuza ayrıca Elazığ ’da sahadaki yoğun çalışmalarını sürdürecek. Bir teşekkür borcumuz var oda Elazığ ’a olan borcumuzdur.

*Gürsel Erol, CHP ’nin milletvekili lakin partimizi aşan tüm Elazığ ’ın kendisine sahip çıktığı sağlığıyla ilgilendiği ve yayınlanan mesajlarda ve paylaşılan iyi dileklerle birlikte hepimizi hoşnut eden bir işlem oldu.

*Bir defa daha hem Elazığ ’da şifa bekleyen tüm hastalara sağlık diliyoruz bundan sonraki süreçte de milletvekilimize önümüzdeki dönemlerde de Elazığ ’a fazla daha iyi hizmetleri oluşturacağı günleri ümit ediyoruz.

“ALIŞILAGELMIŞ CUMHURİYET YURTLARI OLACAK”

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara ’nın cemaat evinde intihar etmesi olayına da değinen Özel, şunları söyledi;

*Hepimizin yüreğine bir ateş gibi düştü Elazığ ’dan tabi burada ülkeyi yönetenlerin denetim yurtlar bir takım cemaat evleri konusunda yaptıkları eksikliklerin altını çizmek lazım. Özellikle de derin yoksulluğun altını çizmek lüzumlu.

*Bugün halk müziği çocuklarını istedikleri gibi evler tutamıyorlar iyi şartlarda okutamıyorlar ve diğer yapıların denetimsiz cemaat ve tarikatların  yurtlarına mahkum hissediyorlarsa burada birinci sorun derin fakirlik, ikinci sorun buraların mahsus etkin denetlenmemesi ve bu sorunun çözümü ise devletin bu işe koymasıdır.

*Sayın Kemal Kılıçdaroğlu her fırsatta şunu söylüyor; Cumhurbaşkanı sel bölgesine gidiyor sel aralıksız olarak, yağmur dinmeden hemencecik ‘TOKİ size bu evleri yapacak ’ diyor. Yer Sarsıntısı bölgesinden TOKİ ’yi söylüyorlar yangın bölgesinde TOKİ ’yi söylüyorlar zenginlere boğazda konut yaparken TOKİ var yeniden TOKİ var lakin yurt yapmaya gelince TOKİ yok.

*Fakat TOKİ ’nin en yüksek kabiliyeti bu yurt binaları gibi binalar yapmaktı. İktidara geldiğimizde genel başkan diyor oysa, ‘masaya oturdum daha dere söylemeden söyleyeceğim şey çağır bakalım şu TOKİ ’yi diyeceğim ’ diyor. Ve vereceği birincil talimat ‘nerede öğrenci varsa gereklilik kadar yurdu bir yıl içerisinde yapın ’ diyeceğim.

*Bu yurtların adı Cumhuriyet yurtları olacak. Türkiye Cumhuriyeti kimliğini içeren herkesin evladı üniversiteyi kazandığında kendisi için en hoş şartlarda üretilmiş ve bütün ihtiyaçları karşılanmış yurtlarda kalacaklar.

“CHP, ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNUNU TÜLOV İLE ÇÖZECEK”

Öğrencilerin barına sorununu Türkiye Demokrasi Tanıtım ve Laik Yaradılış Vakfı (TÜLOV) ile çözeceklerini belirten Özel sözlerine şöyle devam etti;

*Bu süreçte biz Cumhuriyet Millet Partisi olarak bir çağrıda bulunduk. Enes Kara gibi kendisini mutsuz ve biçare hissedenler bizi arasın dedik. Çok sayıda başvuru oldu ve 100 ’ün üzerinde dilekçe değerlendirmeye alındı.

*Sorunların önemli bir bölümü çözüldü ve çözülmeye devam ediyor. Bu süreçten daha sonra daha fazla duyacaksınız. Muğla 24.25.26 ’ıncı milletvekilimiz Nurettin Demir ’in genel başkanı olduğu TÜLOV Vakfı var. TÜLOV vakfı da Türkiye ’yi bu büyük sıkıntılardan kurtarmak için uzun süredir çalışan fakat son iki yıldır Nurettin hocanın üstün gayretleriyle kolları sıvamış bir vakıf.

*Önümüzdeki günlerde Türkiye ’nin dört bir yanından bu çaresizlik çeken öğrencilere yardım etmek isteyenlerin yardımlarını birleştireceğimiz ve öğrencilerimize sahip çıkacağımız vakfın da adı TÜLOV ’dur. Bunu da basın önünde ilk olarak söylemiş olalım.

*Türkiye Demokrasi Tanıtım ve Laik Oluşum Vakfı olan TÜLOV ’un tüm öğrencilerimizin ihtiyaçları için bilhassa denetimsiz yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler için bir çatımız var artık.

“ERDOĞAN, YANLIŞ TALİMATLAR SONUCUNDA TÜRK PARASINI PUL ETTİ”

‘TÜİK enflasyonu yüzde 35 duyuru ederek başta emekliyi, memuru ve bütün toplumu mağdur etmiş durumda ’ diyen Özel, şu ifadeleri kullandı;

*Ülke büyük bir karamsarlık içerisinde daha geçtiğimiz eylül ayında Türkiye ’de dolar 8 lirayken, ‘dolar 10 lirayı geçebilir ’ diyenlere duruşma açıyorlardı yıkım tellallığı yapmayın diyorlardı.

*Onu söyleyen gazeteciler mahkemeye çıktığı gün dolar 13 buçuk liraydı. Mahkeme başkanı da mahkemeye gelmemiş herhalde dolar bozdurmaya gitmiştir. Çünkü haklı çıktıkları için bu arkadaşlar mahkeme başkanı bunları neyle suçlasın? Bugün Elazığ ’da ne alsanız geçen senenin iki katı aksini söyleyen varsa konuşsun.

*Fakat TÜİK enflasyonu yüzde 35 duyuru ederek ilk olarak emekliyi, memuru ve bütün toplumu mağdur etmiş durumda bu yüzden adalet edilen zamlar alınamadı. Geçen seneki asgari aidat bu seneki asgari ücretin peşinde, emekli maaşların da ardındaki. Bilhassa BONO-KUR ve işçi emeklilerin durumu adamakıllı perişan durumda.

*Bir yanlamasına da fakirin cebinden alıp zenginin cebine koyan armoni devam ediyor. Recep Tayyip Erdoğan bir inat uğruna tüm dünyanın kabul ettiklerinin aksine idareli programları dayattığı ve inat ettiği için ve damadından sonradan gelenlere verdiği hatalı açıklamalar sonucunda Türk parasını pul etti.

*Dolar 6 liradan 7 ’ye, 7 ’den 10 ve yanan bir ateşin üstüne yakıt dökerek her gün 18 liraya kadar doları çıkardı. Ilk Kez yakıt, akaryakıt, petrol her şey iki kat pahalandı. Dolar 13-14 lira zihin de bunu galibiyet sayıyor. Ülke kötü yönetilmektedir, fena yönetildiği için yoksulluk, sefalet bıkkınlık çekilmektedir.

*Bundan kurtulmanı çaresi bundan böyle yeni bir arayışa yönelmektir. Bu ülkeyi bir aile şirketi gibi yönetecekler yerine herkesin birdenbire para kazanacağı ve herkesin pat diye zenginleşeceği ve herkesin ansızın mutlu olacağı bir Elazığ ’ı ve Türkiye ’yi defalarca birlikte inşa etmek mecburiyetindeyiz. Insanlar bunun adını arıyorsa adı üzerinde Insanlar ittifakıdır.

“İKTİDAR İŞ ADAMLARI ÜZERİNDE DE BASKI MEYDANA GETIRMEK İSTİYOR”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı ve 2019 lokal seçimlerinde de AKP Kayapınar Belediye Başkanı adayı olan Cevdet Nasıranlı ’nin CHP ’ye geçmesinin arkasından ASKON şube başkanlığı görevinden alınması olayına değinen Özel,

*Cumhuriyet Halk Müziği Partisine 81 ilde büyük bir katılım var iş adamlarının da partimize yönelmesi de toplumun diğer kesimlerinde olduğu gibi gayet doğal. Cumhuriyet Halk Partisinin kapısı herkese açık olduğu gibi iş adamlarına açık.

*Bilhassa bölgedeki meslek adamlarına yapılacak istihdam odaklı teşviklerle keza bölgeyi kalkındırma ayrıca buradaki işsizlik sorununu çözmeyi düşünüyoruz. Bu anlamda da doğu ve Güneydoğu ’daki iş adamlarının partimize yönelmesine özellikle önem veriyoruz.

*İktidar partisi toplumun bütün kesimlerinde olduğu gibi meslek adamları üstünde de baskı meydana getirmek istiyor. Orada yapılan görevden almak bir göz korkutmadır. Biz, bu göz korkutmanın bu görevden almanın tam da AKP ’ye yakışır bir tutum olduğunu görüyoruz.

*Ama vatandaşlarımız da şunu görsün Yargı ve Kalkınma Partisinin tükendiğinin de itirafıdır. Özgüveni yüksek bir parti olsa bir iş adamı, dernek başkanı muhalefet partisine katıldı diye onun üstüne böyle bir baskı uygulamaz her hâlükarda. görünüşe göre büyük bir panik var içerideki panik sinirleri germiş durumda.

*Böyle yapılmaması gereken işler yapıyorlar. Biz bunların hiçbirini doğru bulmuyoruz. Fakat vatandaşlarımıza da şunu söylüyoruz, korkmayın geliyor gelmekte olan gidiyor gitmekte olan. Bu hırçınlıkları bir sonuç vermez biz kimseyi ezdirmeyiz. Karıncanın kardeşi var oda Cumhuriyet Insanlar Partisidir.

Enes'in hayatına mâl olmuştu! CHP'li Özel ilk olarak açıkladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum