En güzel sosyal medya akımı

Yaz sıcağında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için 11 yaşındaki Öykü Baş'ın başlattığı harekete İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, “Hikaye projemize sokağa su tası koyarak destek verdi. Kayıtsız değiliz” dedi.

En güzel sosyal medya akımı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 13:17
En güzel sosyal medya akımı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yaz sıcağında sokak hayvanlarının susuz kalmaması için 11 yaşındaki Öykü Baş'ın başlattığı harekete İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, “Hikaye projemize sokağa su tası koyarak destek verdi. Kayıtsız değiliz” dedi.
Kayseri'de 7. sınıf öğrencisi Öykü Baş, bir televizyon programında sokak hayvanlarının yaz aylarında aç ve susuz kaldığını ve onlara yardım edilmesi gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'in konuşmasını izledi. Konuşmadan çok etkilenen küçük Öykü, sokak hayvanları için kolları sıvadı. Aldığı bir kase suyu yaşadıkları apartmanın bahçesine bırakan Öykü, sosyal medya hesabından Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik ile bir video paylaşarak, "Bugün 'bir yudum su' projesini duydum. müdürüm Ayhan'dan ve ben çok mutluyduk.Çünkü sokak hayvanlarını çok seviyorum.Bu sıcak günlerde sokak hayvanlarını susuz bırakmayalım.Şimdi bir tas su döküp topu Ayhan'ın menajerine atacağım.Ayhan benim müdür sokak hayvanları için bir tas su koyarmısın" sözleriyle trend oldu.

İl milli eğitim müdürü kayıtsız kalmadı
İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de Öykü'nün sosyal medyada paylaştığı videoyu gördü. Öykü'nün yaptığı harekete kayıtsız kalmayan Teltik, bir kap su ve yemek alarak yönetimin bahçesine indi. 'Bir Yudum Su' kampanyası kapsamında akıma devam ederek sokak hayvanlarına destek vermeye başladıklarını söyleyen Ayhan Teltik, sosyal medya hesabından “Hikayemin mesajını aldım. Ben de bir yudum su kampanyasına katılıyorum. Burada yemimizi bir kase su ile veriyorum. Daha sonra topu milli eğitim müdürlüklerimize atıyorum. Değerli ilçe başkanları hepinizin destek vermesini bekliyorum" sözlerinin yer aldığı bir video yayınladı.

"Öykü'nün desteğine kayıtsız kalmadık"
Öykü'nün başlattığı akımı devam ettiren ve akımın devam etmesi için 16 milli eğitim müdürü gönderen İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, "Bir yudum su" kampanyasına emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuyla ilgili İhlas Haber Ajansı'na konuşan Teltik, "Eşim bana evde sokak hayvanlarının ve kuşların çok susadığını ve bu hayvanlara bir şekilde yardım edilmesi gerektiğini söyledi. Diğerinde. Tamam dedim ama yapamadık. .Eşim bir televizyon programına hayvan desteği ile ilgili bir soru yazarak gitti desteğimizi orada duyurduk "Bir Yudum Su" projemizi duyurduk Değerli öğrencimiz Öykü bu diziyi izleyip bir kase meyve suyu koyarak projemize destek oldu. Sokak hayvanları için sokaklara su bastı hikaye pasosu bana da atıldı bu desteğe kayıtsız kalamadık Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bahçesine bir kap su ve mama koyarak desteğimizi verdik. 16 Bölge Müdürümüze izin hamlesi gönderdik inşallah 16 Bölge Müdürümüz de gönderir Bu proje ile tüm müdürlerimize Müdür ve müdür yardımcılarımız bu suyu Kayseri'de yaklaşık 1.300 kurumun bahçesine bağışladıklarında sokak hayvanlarının da su ihtiyacı karşılanmış olacak. O sıcak yaz günlerinde onlar için bir yudum su olacak. Herkese destekleri için teşekkür ederim. »
Öykü Baş, başlattığı akımı devam ettirdiği için İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'e teşekkür ederek, "Yönetmenim Ayhan'ın 'sudan bir yudum' projesini televizyonda izliyordum. Çok mutlu oldum. Sokak hayvanlarını çok seviyorum. Fikir geldi. Aklıma "Bu sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarını gördüğüm için çok üzgünüm ve arkadaşlarımın ve hemşehrilerimin bu fikrin peşinden gitmesini istiyorum" dedi.
En güzel sosyal medya akımı
En güzel sosyal medya akımı

Detaylı bir şekilde, En güzel sosyal medya akımı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum