En çevreci projeler TEKNOFEST 2022'de yarışıyor

TEKNOFEST'in önemli oyuncularından SANKO Holding tarafından düzenlenen "Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması"na başvuran 8778 takımdan 85'i finale kalan takımlar arasında yarışıyor.

En çevreci projeler TEKNOFEST 2022'de yarışıyor
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:56
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: TEKNOFEST'in önemli oyuncularından SANKO Holding tarafından düzenlenen "Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması"na başvuran 8778 takımdan 85'i finale kalan takımlar arasında yarışıyor.
SANKO Holding'in çevre temasıyla hazırladığı yarışmada finale kalan 85 takım (255 öğrenci) projelerini jüriye sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve toplumda enerji verimliliği kültürünün oluşturulması, verimlilik ve çevre konularında farkındalık yaratarak yenilikçi ve teknolojik fikirlerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.
SANKO Holding, toplum genelinde teknoloji ve bilim bilinci oluşturmayı ve bu alanlarda yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'in ana paydaşları arasında bu yıl üçüncü kez yer alarak geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri desteklemeye devam ediyor. Türkiye'de bilim ve mühendislik
Yarışmanın amacı
Genel olarak endüstriyel alanda enerji verimliliğini artırmak için sanayi firmalarının uyguladıkları enerji tasarruflu ve çevre dostu uygulama projelerini ve teknolojilerini ortaya çıkararak bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak. SANKO Holding liderliğinde üç gün sürecek olan "Çevre ve iklim" konulu konferanslar kapsamında alanında uzman konuşmacılar öğrencilerle buluşacak.
Çevre ve enerji teknolojisi yarışlarına ilgi artıyor
SANKO Holding; 2020 yılında Gaziantep ve 2021 yılında İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST'te çevre ve enerji teknolojileri yarışmasının koordinatörlüğünü yaptı.
TEKNOFEST 2020'de düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojisi yarışmasına 1.468 takım başvururken, TEKNOFEST 2021'e 2.462 takım başvuruda bulundu.
TEKNOFEST Karadeniz kapsamında bu yıl Trabzon'da düzenlenen çevre ve enerji teknolojileri yarışmasına ilgi her yıl artarken, başvuran 8.778 takımdan 85'i yapılan değerlendirmeler sonucunda finale katılmaya hak kazandı.
Şenol Güneş'teki spor kompleksinde düzenlenen çevre ve enerji teknolojileri final yarışları 7 Ağustos Pazar günü sona erecek.
TEKNOFEST Karadeniz Samsun'da
TEKNOFEST 2022 kapsamında Trabzon'da; Yarışlar 7 alanda düzenleniyor: çevre ve enerji teknolojileri, uçan araba, ulaşımda yapay zeka, endüstride dijital teknolojiler, engelsiz yaşam teknolojileri, helikopter tasarımı ve biyoteknolojik inovasyon.
TEKNOFEST Karadeniz, 30 Ağustos - 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı'nda gerçekleşecek festival ile final yapacak.
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor
En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor

Detaylı bir şekilde, En çevreci projeler TEKNOFEST 2022’de yarışıyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum