Emre Kaya 'dan 'Usta Şarkılar'

Emre Kaya ’dan 'Usta Şarkılar', Son şarkısı “Gülümseme” ile kırdığı dinlenme rekorlarının ardından tekrar gündemdeki yerini koruyan Emre Kaya, 21 şarkıdan oluşan “Ressam Şarkılar” adlı albümünün hazırlıklarının son aşamaya geldiğini, Ocak ayında piyasada ola.

Emre Kaya 'dan 'Usta Şarkılar'
Editör: 15Haber
02 Aralık 2021 - 10:46
Emre Kaya ’dan 'Usta Şarkılar',

Son şarkısı “Gülümseme” ile kırdığı dinlenme rekorlarının ardından tekrar gündemdeki yerini koruyan Emre Kaya, 21 şarkıdan oluşan “Ressam Şarkılar” adlı albümünün hazırlıklarının son aşamaya geldiğini, Ocak ayında piyasada olacağını bildirdi.

Orhan Gencebay'dan Müslüm Gürses'e, Yıldız Tilbe'den Kibariye, İbrahim Tatlıses ve “Yaşamış Efsane” diye tanımladığı Hakan Altun'a dek arabesk müziğin duayenlerinin seslendirdiği eserleri kendine has yorumuyla sevenleriyle buluşturmaya hazırlanan Emre Kaya, bu albüm için de son derece gösterişli konuştu.

Daha önce lüzum katıldığı TV programlarında sazı ile eşlik ederek seslendirdiği Türk Irk Müziğinin en sevilen eserleri “Ahirim Sensin”, “Yalan Dünya”, “ Gül Tükendi Ben Tükendim” gibi sevilen Türk Irk eserlerdeki performansı, sahnede seslendirdiği arabesk eserleri ile büyük alkış toplayan Emre Kaya, yeni albümü ile bu alandaki iddiasını taçlandırmaya hazırlanıyor.

Pop müzik sanatçısı ve besteci olmasına karşın arabesk eserleri seslendirmesindeki başarısının yanı sıra bağlama, keman, gitar ve klarnet gibi çoğu enstrümanı da başarıyla çalan sanatçının arabesk albümü heyecanla bekleniyor.

Türkiye'nin yeni nesilde en fazla seçim edilen bestecilerinin aralarında bulunan ve bu alanda birçok ödülün sahibi olan Emre Kaya, albümünde yer alacak eserlerin hangileri olduğunu açıklamayıp, sürpriz olmasını istedi. Emer Kaya, “Takriben bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyorum. Albümümüz 21 şarkıdan oluşacak. Benim için de değişim olacak. Popüler kültüre hizmet eden şarkılar yapan tarzım olduğu için başta arabesk proje yapıyorum” dedi.

Her zamanki esprili üslubu ile “Kendimi şizofren gibi hissediyorum” diyen Emre Kaya, “Bu şuna benziyor; Çin restoranına gidip suşi yiyorsun, portakallı Pekin ördeği yiyorsun daha sonra eve gelip annenin kuru fasulyeli pilavını yiyorsun. Zıt köşe. Fazla heyecanlıyım. Bir proje tuttu mu onu tutamazsınız, tıpkı freni patlamış kamyon gibi gider. Bence bu arabesk albüm de freni patlamış kamyon gibi olacak” diye konuştu.

Emre Kaya ’dan 'Usta Şarkılar', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum