Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu

Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu, Gündem Haberleri.

Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 17:48
Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kentin Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim 2020 ’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayraklı ’daki Emrah Apartmanı ’nda 30 birey hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

Depremin arkasında başlatılan soruşturma kapsamında binanın müteahhidi Yaşamsal Uzun, statik-betonarme proje müellifi ve fenni mesulü Turgay Akkoçlu ve sürveyanı Hüseyin Alim Sert gözaltına alındı. Turgay Akkoçlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Hayati Uzun ve Hüseyin Bilgin Sert, adli yoklama şartıyla özgürlük bırakıldı.

Soruşturmanın arkasından şüpheliler hakkında ‘bilinçli taksirle birdenbire fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma ’ suçundan hapis istemiyle dava açıldı. Suçlama sürerken Hüseyin Alim Sert hayatını kaybetti. 3 ’üncü celsede ise Turgay Akkoçlu terhis edildi.

İzmir 4 ’ncü Ağır Canice Mahkemesi ’nde bugün davanın 5 ’inci duruşması görüldü. Duruşmaya tutuksuz davalı Turgay Akkoçlu ile şikayetçiler ve taraf avukatları katıldı. Tutuksuz sanık Yaşamsal Uzun ise öncesinde fenalaştığı için, duruşmaya katılamadı.

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Savcı esas hakkında mütalaasını açıkladı. Her sanık için ‘bilinçli taksirle ansızın fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma ’ suçundan ayrı olarak 22 sene 6 avuç içi değin hapis cezası istendi. Duruşmada söz bahşedilen şikayetçi avukatları, mümkün kast olduğunu düşündüklerini belirtip sanıkların esir yargılanmasını talep etti.

Sanık Turgay Akkoçlu, tutuklama talepleri üzerine, “Katılmıyorum. Arandığımı öğrendim lahza kendim polise gittim. Kaçmayı düşünmedim. Ben fenni mesulum. İnşaatı yapan kişiler hakkında bir şey olmadı. Ben eleştiriliyorum. Sözde tüm kararları ben vermişim gibi davranılıyor, bu yanlıştır” dedi.

Sanıkların adli kontrollerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. (DHA)

Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Emrah Apartmanı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum