Emniyet, Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya sosyal medyada tepki gösterdi - Haberler

Emniyet, Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya sosyal medyada tepki gösterdi - Haberler, Gündem Haberleri.

Emniyet, Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya sosyal medyada tepki gösterdi - Haberler
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 18:39
Emniyet, Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya sosyal medyada tepki gösterdi - Haberler, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yargıtay 3. Suç Oluşturan Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na "millet görevlisine hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla verilen 4 sene 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu için siyasi yasaklanmış kararı da çıktı.

ESKİ İSTİHBARATÇIDAN KAFTANCIOĞLU'NA DESTEK

Karar sosyal medyada büyük ağız dalaşı yaratırken Kaftancıoğlu'na bir takviye de Eski İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun'dan geldi. Uzun, Twitter hesabından "Sn Kaftancıoğlu, Halide Edip, 23 Mayıs 1919 günü İngiliz işgali altındaki İstanbul Sultanahmet meydanında serbest nutku atmıştı. İşgalciler bile Ona, senin gibi ceza vermemişlerdi. Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum" paylaşımında bulundu.

EMNİYET'TEN UZUN'UN PAYLAŞIMINA SERT TEPKİ

Güvenlik Genel Müdürlüğü ise Uzun'un paylaşımının ekran görüntüsünü paylaşarak "İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış birisinin böyle bir AHLAKSIZLIĞI kabul edilemez. Güvenlik Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı" ifadelerini kullandı.

Emniyet'in Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya tepki gösterdiği paylaşım gündem oldu

Güvenlik Genel Müdürlüğü, Canan Kaftancıoğlu, Sosyal Ağ, Twitter, Güncel, Haberler

Emniyet, Kaftancıoğlu'na destek veren eski istihbaratçıya sosyal medyada tepki gösterdi - Haberler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum