Emekli doktoru 10.6 milyon dolar dolandırdılar! Akılalmaz yöntemi Adli Tıp ortaya çıkardı

Emekli doktoru 10.6 milyon dolar dolandırdılar! Akılalmaz yöntemi Adli Tıp ortaya çıkardı, Üçkâğıt olayı 11 Şubat 2020 ’de emekli Hekim Mahmut Karaağaç ’ın evine haciz gelmesiyle ortaya çıkmıştı.

Emekli doktoru 10.6 milyon dolar dolandırdılar! Akılalmaz yöntemi Adli Tıp ortaya çıkardı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 13:43
Emekli doktoru 10.6 milyon dolar dolandırdılar! Akılalmaz yöntemi Adli Tıp ortaya çıkardı,

Üçkâğıt olayı 11 Şubat 2020 ’de emekli Hekim Mahmut Karaağaç ’ın evine haciz gelmesiyle ortaya çıkmıştı. Hekim Karaağaç, hiç tanımadığı insanlara 10.6 milyon dolar borçlu olduğunu öğrenmişti.

Altında kendi imzası yer alan senetlerle icra mahkemesinde dava açıldığı ve haberi olmadan sonuçlandığı bildirilmişti. Yaşlı ve zengin insanları dolandıran bu suç çetesinin yeni hedefi olduğunu anlayan emekli Doktor Mahmut Karaağaç savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen soruşturma sonunda şüpheliler Aşkın A., Selahattin A. ve Mehmet Ali P. ’nin ‘Kamu kurumlarının tüzel kişiliğini göstermek suretiyle algılama yeteneği azalmış kişiye aleyhinde üçkâğıt ve devlete ait belgede sahtecilik ’ suçlamalarıyla 15 ’er yıla dek hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Sanıkların emekli Doktor Karaağaç ’ı dolandırmak nedeniyle üç ayrı senet düzenlemesi sebebiyle, her bir senet için ayrı ayrı cezalandırılmaları da istek edildi. Sanıklar, 45 ’er yıla dek hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

LALELİ PİYASASINDA İŞLER BÖYLE YÜRÜR

Sanıklar duruşmalar esnasında kendilerini müdafaa etmek için hayret verici ifadeler verdi. Sanıklar 10.6 milyon TLyi bir çanta içinde, resmi hiçbir işlem ve tapu devri bile yapılmadan, 92 yaşındaki Karaağaç ’a teslim ettiklerini savundu. Suçlama esnasında sanıklara bu iddianın hayatın herzamanki akışına uygun olmadığı” hatırladı. Sanıklar bunun üstüne Laleli piyasasında alışverişler böyle oluyor, banka transferi olmaz” dedi.

İMZALARDA YAPIŞTIRICI VAR

Suçlama esnasında duruşma, Karaağaçın şüphesiz kendisi göre imzalanmadığını söylediği 10.6 milyon dolarlık bağ ve diğer belgelerde Adli Tıp Kurumu kadar analiz yapılmasına karar verildi. İstanbul Adli Tıp Kurumunda yapılan analiz geçtiğimiz Eylül ayında sonuçlandı.

Raporda Davaya konu senet, komite sözleşmesi ve teslim tesellüm tutanağındaki Mahmut Tahir  Karaağaç adına atılı imzaların kendisine ait başka imzalardan yararlanılarak oluşturulmuş olduğu belirlenmiştir” denildi.

Raporda Hekim Karaağaça ait gibi gösterilen imzaların, bambaşka belgelerden nasıl taşındığı da şöyle açıklandı:  “Söz konusu belgelerde çizgisel hatların mevcut olduğu, yer yer yapıştırıcı bakiyeleri, kağıt lif kalkmaları gözlendiği belirlendi”

Adli Tıp emekli hekim Karaağaç ’ın imzasını taşıyan öbür belgelerden çıkartılarak, suça konu tahvil ve öteki evraklara nasıl taşındığını da bu raporla ortaya koydu. (DHA)

Emekli doktoru 10.6 milyon dolar dolandırdılar! Akılalmaz yöntemi Adli Tıp ortaya çıkardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum