Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı , BURDUR haberleri

Son Dakika BURDUR haberleri: Burdur’un Gölhisar ilçesinde, emekli doktorun, bin kitapla başlayan sahaflık mesleği ve 15 bin kitaba ulaştı.

Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı
, BURDUR haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 11:43
Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı , BURDUR haberleri, BURDUR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Burdur’un Gölhisar ilçesinde, emekli doktorun, bin kitapla başlayan sahaflık mesleği ve 15 bin kitaba ulaştı.
Gölhisar doğumlu, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan pratisyen doktor İbrahim Açıkalın (64) 30 yıllık hekimlik hayatının ardından, birikimi olan bin 500 kitabının bin 200’ünü sermaye yaparak sahaflığa başladı. 30 yıl kadar pratisyen hekimlik yaptıktan sonra, emeklilik hayatında kitaplarla geçirdiği vakti iş alanına taşıyan Açıkalın, "Evimde bin 500 kitap vardı. Bu kitapları ne yapacağımı düşünürken aklıma bu sahaflık işi geldi. Elimdeki değerli olan 200 kitabı ayırdıktan sonra, bin 300 kitapla sahaflık yapmaya başladım. Sahaflık, eski kitapların ikinci baharı. Geri dönüştürülmesi, yeniden kullanıma kazandırılması. Kitapların içindeki bilgiler güncellendiğini yitirse bile döneminde yazılan eserlerin en azından yazar açısından bakış açısına bakma noktasında, kitapları geleceğe taşıma için önemli bir vazife. Bu işe kitapların ömrünü uzatma olarak görüyorum. Ticari kazancı çok olmayan bir iş. Kitaplarla bir arada olmak beni mutlu ediyor. Onları izlemek bana keyif veriyor" dedi.
Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı
Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı

Detaylı bir şekilde, Emekli doktor sahafın bin kitapla başlayan serüveni 15 bin kitaba ulaştı , BURDUR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BURDUR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum