Ekrem İmamoğlu ve AKP 'li başkandan örnek ziyaret

Ekrem İmamoğlu ve AKP ’li başkandan örnek ziyaret, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile birlikte ilçedeki İBB şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Ekrem İmamoğlu ve AKP 'li başkandan örnek ziyaret
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 18:33
Ekrem İmamoğlu ve AKP ’li başkandan örnek ziyaret,

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile birlikte ilçedeki İBB şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Merkez Mahallesi ’ndeki zemin altı otopark inşaatı ile Mevlana Mahallesi ’ndeki Küçükköy Stadı inşaat alanında incelemelerde bulunan iki başkan, İBB bürokratlarından çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

USTA ’DAN YÜZME HAVUZU TALEBİ

İncelemeler esnasında belediye başkanı Ressam, “Sayın Başkan ’ım, biz bu projeye başlarken Gaziosmanpaşa ’da, o süre -Allah rahmet eylesin- Kadri Ağabey ’e de fazla böyle sitemkar bir talepte bulunmuştum. Büyükşehir Belediyesi ’nin bir tane dikil ağacı yoktu 2014 ’te. Çok kızdı bana o süre böyle deyince. Dedim ama; ‘Bir tane spor kompleksi, yüzme havuzu, stattı vesaire hiçbir şey değil. ’ Burada bir stadyum vardı, onu Mevlana ’ya taşımak şartıyla, ‘Hadi size bunu yapmışken bundan başka stat başlatalım ’ dedi. Bizim bu bölge, en yoğun merkezimiz. aynı zamanda Bayrampaşa ’veya hizmet vereceğiz. Spor salonu, yüzme havuzuna, vatandaşlarla birincil yaptığımız kamuoyu araştırmasında yoğun bir istek vardı. Natürel yüzme havuzu biraz maliyetli. Arkadaşlar da ‘Kaldıralım ’ falan dedi fakat kendimce burada isabetli olur. Üstünlük sağlar” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU ’NDAN IKI TARAFLI MASA VURGUSU

İmamoğlu da Usta ’ya, “Zaten o diyalogla yürüsün istiyoruz. Aramak ama bir iki tarafli masa, böyle fikirleri açabilir. Siyasi başkanlarımızın da fikirlerini alın. Halkın zaten elde etmek zorundasınız. Ona tarafından son rötuşlar yapılır. Lakin bir isteğimiz var: Bitiş tarihini dinlemek istiyoruz çabucak. Onu özellikle istiyoruz” biçiminde karşılık verdi. İmamoğlu ve Artist, analiz gezilerinin yanı sıra Karadeniz Mahallesi ’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Eczaneden kırtasiyeye, lokantadan kundura dükkanına değin farklı kollarda faaliyet bildiren esnafla bir araya gelen başkanlar, vatandaşlardan gelen sorunları dinledi. Karadeniz Mahallesi Muhtarı Fatma Ertürk ’ü de makamın da ziyaret eden İmamoğlu ve Usta, semtte bulunan Aile Sağlığı Merkezi ’nde afiyet çalışanlarıyla buluştu. Sağlıkçılara minnet duygularını ileten İmamoğlu ve Ressam, çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Vatandaşlar, İmamoğlu ’na yol baştan başa da sevgi gösterilerinde bulundu.

MECLİS ÜYESİNİN ACISINA MÜŞTEREK OLDULAR

İmamoğlu ve Artist, esnaf ziyaretinin arkasından AK Parti Gaziosmanpaşa Belediyesi Meclis üyesi Serdar Akıllı Çoban ’ın babası Tevfik Rüştü Çoban ’ın, Gaziosmanpaşa Merkez Camii ’nde kılınan cenaze namazına katıldı. Çoban ’ın acısına ortak olan İmamoğlu ve Ressam, aileye taziyelerini iletti. Merhum Çoban ’ı son yolculuğuna uğurlayan Usta ve İmamoğlu, Gaziosmanpaşa Kültür Sanat Merkezi ’ni de gezdi.

Ekrem İmamoğlu ve AKP ’li başkandan örnek ziyaret, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum